760

چرا بی‌بی‌سی به آیت‌الله رئیسی می‌تازد؟

6 سال قبل

هم رسانی

   آیت‌الله رئیسی-متولی آستان قدس رضوی

اخیراً بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی مفصل به این موضوع پرداخت که چرا برای شخص تولیت آستان قدس رضوی از عنوان "آیت‌الله" به‌جای "حجت‌الاسلام" استفاده می‌شود.
در اینکه این شبکه چرا این موضوع را به‌عنوان مسئله اصلی گزارش خود قرار داده خود جای تأمل دارد و به نظر باید بی‌بی‌سی به این سؤال پاسخ گوید که چرا درحالی‌که به‌مراتب موضوعات مهم‌تر و بااهمیت‌تری برای پرداختن وجود دارد به این موضوع پرداخته است؟

نکته دیگری که وجود دارد و بنا است که در این وجیزه به آن پرداخته شود چرایی پرداختن بیش‌ازحد بی‌بی‌سی فارسی به هر بهانه‌ای به شخص آیت‌الله رئیسی است. 

این را هر انسان اهل مطالب ای می‌داند که در عرف شیعه و مدارس علمیه شیعه شخصی را که شروع به تدریس در خارج فقه که از عالی‌ترین سطوح علمی مدارس علمیه است، "آیت‌الله" خطاب می‌کنند.اما پرداختن و بزرگنمایی بی‌بی‌سی در یک چنین موضوع فرعی نشان از یک پشت پرده دارد.

بی‌بی‌سی فارسی در یک سیاست مشخص تقریباً از سال گذشته شروع به گمانه‌زنی در رابطه با رهبر آینده جمهوری کرده است. یکی از شخصیت‌هایی که بی‌بی‌سی بر روی آن مانور می‌دهد شخص آیت‌الله رئیسی است که پس از انتصاب ایشان به تولیت آستان قدس رضوی این شبکه تمرکز بیشتری بر روی ایشان کرده است.

در اینکه به چه میزان این گمانه‌های بی‌بی‌سی درست است یا غلط‌کاری نداریم. آن چیزی که مهم است این است که بی‌بی‌سی بر اساس گمانه‌های خود شروع به تخریب افراد می‌کند. اتفاقی که در چند وقت گذشته به‌شدت از سوی این شبکه در خصوص آیت‌الله رئیسی دنبال شده است.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل