768

سیاه نمایی بی‌بی‌سی برای فضای مدارس ایران

6 سال قبل

هم رسانی

   کاریکاتوری با موضوع آموزش

وقتی نظام تربیتی یک کشور زیر سؤال برود درواقع تمام اعتقادات حاکم بر آن کشور زیر سؤال رفته است چرا معلمان و هرآن چه که به دانش‌آموزان آموخته می‌شود زیر سؤال می‌رود.
بی‌بی‌سی فارسی با زیرکی تمام نکات بالا را دریافته است و درنهایت به این نتیجه رسیده است که با بلد کردن تنبیه بدنی توسط عده‌ی قلیلی از معلمان ناآگاه در ایران نظام آموزشی ایران را زیر سؤال ببرد.
در برنامه‌ی نوبت شما در شبکه بی‌بی‌سی فارسی اخیراً برنامه‌ای با موضوع تنبیه بدنی در مدارس ایران روی آنتن رفته است.
در خلال این برنامه با مهمانان تلفنی بی‌بی‌سی سعی دارد تا موارد دیگری را به کارنامه‌ای که خودش در مورد نظام آموزشی ایران ساخته و سیاه کرده است بیفزا‌ید. ازجمله توهین و تحقیر و فحاشی به دانش‌آموزان و خشونت کلامی و هم‌چنین باج‌گیری و پول اضافه خواستن از دانش‌آموزان و امکانات بسیار کم در حد یک‌تخته سیاه و حقوق و مزایای کم معلمان و اعتیاد دانش‌آموزان و حمل سلاح سرد توسط آنان.
سؤال اینجاست که چرا بی‌بی‌سی فارسی سعی دارد تا تمام اجزاء سیستم آموزشی ایران را دچار التهاب کند؟
پاسخ چیزی جز القای ناامیدی به بدنه‌ی آموزشی کشور از دانش‌آموزان گرفته تا مدیران و معلمان.
وقتی سیستم آموزشی یک کشور ضعیف شود و رسانه‌هایی مانند بی‌بی‌سی سعی در تبلیغ سوء برای آموزش‌وپرورش ایران دارند، درواقع امیدی برای رشد علمی و توانمندی اقتصادی و اجتماعی آن کشور وجود نخواهد داشت و این همان چیزی است که دشمن در پی آن است.
مضحک‌تر از آن این است که مجری بی‌بی‌سی سعی در تخلیه خاطرات بد دوران دانش‌آموزی ایرانیان دارد.
آیا در نقاط دیگر جهان دانش‌آموز معتاد وجود ندارد؟
آیا در کشورهای غربی یا آمریکایی دانش‌آموزان دچار قتل و حمل سلاح سرد نشده‌اند؟
آیا دانش‌آموزان در نقاط دیگر تنبیه نمی‌شوند؟
آیا اکثریت معلمان ایرانی برای برقراری نظم در کلاس درس خود از تنبیه بدنی استفاده می‌کنند؟
به نظر می‌رسد که آمارها چیز دیگری نشان می‌دهد و بی‌بی‌سی در نقابی مظلومانه دروغی بزرگ به خورد مخاطبانش می‌دهد تا فضای آموزشی را سراسر تیره جلوه دهد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل