780

پیش‌گویی تیره‌وتار بی‌بی‌سی برای گردشگری ایران(ناظران)

5 سال قبل

هم رسانی

   تصاویری از جاذبه های گردشگری ایران

به‌تازگی بی‌بی‌سی فارسی در بخش ناظران یادداشتی در مورد گردشگری ایران منتشر کرده است که در این یادداشت جاذبه‌ها و توانمندی‌های ایران را در جذب توریست با کشورهای غربی و به‌ویژه ترکیه مقایسه کرده است.
در این یادداشت بی‌بی‌سی کوشیده است تا فضای ایران را برای جذب توریست ناامن جلوه دهد و این‌طور وانمود کند که ایران درخطر است چراکه کشورهای همسایه‌ی ایران هم درخطر و ناامنی به سر می‌برند و به‌طورکلی فضای خاورمیانه را برای مراجعه‌ی گردشگران نامناسب خوانده است.
این رسانه دراین‌باره می‌نویسد:
"گردشگران هیچ تمایلی به رفتن به کشورهای همسایه مناطق ناامن هم ندارند. یعنی چنانچه یک کشور ناامن باشد، وضعیت گردشگری در کشورهای همسایه آن نیز آسیب می‌بیند. نمی‌توان به رونق گردشگری ایران در شرایط کنونی چندان امیدوار بود.در شرایط کنونی که منطقه خاورمیانه بسیار ناامن است، صنعت گردشگری ایران نیز آسیب‌های بیشتری خواهد دید و بخش قابل‌توجهی از گردشگران بالقوه خود را از دست خواهد داد."
در قسمتی دیگر از این یادداشت غرض ورزانه بی‌بی‌سی به موضوع حجاب و مشروبات الکلی می‌پردازد و از آن به‌عنوان یک محدودیت یاد می‌کند:
"ایران فارغ از محدودیت‌های سخت‌افزاری (همچون کمبود هتل‌ها و تأسیسات گردشگری) و نرم‌افزاری (همچون محدودیت‌های حجاب و نوشیدنی الکلی و...)، به دلیل تفاوت نوع جاذبه‌های ترکیه با جاذبه‌های ایران، نمی‌تواند همه گردشگران اروپایی‌ای که تا پیش‌ازاین به ترکیه می‌رفتند را به خود جلب کند."
جالب اینکه این رسانه نمی‌داند که هر کشوری برای فرهنگ و اعتقادش ارزش و قوانینی قائل است که هر زائر یا گردشگری ملزم به رعایت آن است و صنعت توریسم هم این قوانین و هنجارها را برای کشور میزبان برمی‌تابد و این امر از اصول آموزشی صنعت توریسم و حتی تورگایدها و لیدرهای گردشگری هست.
برای مثال در کلاس‌های آموزشی لیدر ها این امر آموزش داده می‌شود که برای مثال اگر به کشور مالزی سفر کردید هرگز این حرکت خاص را انجام ندهید چراکه در فرهنگ ، باور و سنت این افراد حرکتی زشت و ناهنجار شناخته می‌شود. دیگر بحث دینی حجاب و ممنوعیت نوشیدن مشروبات الکلی که جای خود را دارد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل