788

بی‌بی‌سی و نگرانی برای کودکان ایرانی!

6 سال قبل

هم رسانی

   وضعیت اسف بار کودک ازاری در انگلیس ...

شبکهٔ فارسی زبان بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی ضمن سیاه نمایی در خصوص وضعیت کودک آزاری در جامعه ایرانی، به دلسوزی و ابراز نگرانی برای کودکان در کشورمان پرداخته است ...

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس با انتشار گزارشی بر روی وبسایت خود بار دیگر چهرهٔ یک دلسوز و نگران برای جامعهٔ ایرانی و این بار کودکان ایرانی به خود گرفت و تلاش نمود تا با بزرگنمایی یک نمونه، به سیاه نمایی در خصوص وضعیت کودک آزاری در کشورمان بپردازد.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با این تیتر که «فرماندار رفسنجان: کودک سه ساله به دلیل آزار والدین در بیمارستان بستری است»، می‌نویسد: «در پی انتشار خبر آزار جسمی یک کودک سه ساله در رفسنجان، حمید ملانوری، فرماندار رفسنجان تأیید کرد که مادر این کودک بازداشت شده و حکم جلب پدرش که متواری است نیز صادر شده است.

آقای مولانوری گفته که این کودک سه ساله که در حال حاضر به دلیل شدت جراحات و سوختگی‌ها در بیمارستان بستری است تا اطلاع ثانوی تحت نظر بهزیستی این شهرستان نگهداری خواهد شد.

محمود حیدری، رییس اداره بهزیستی شهرستان رفسنجان در مورد وضعیت این کودک گفت: "روی بدن ستایش آثار کبودی، زخم و سوختگی با سیگار مشاهده می‌شود و این کودک در حال حاضر در بیمارستان تحت درمان است."

به گفته مقامات رفسنجان، بر اساس گزارش‌های مردمی مبنی بر آزار و اذیت یک کودک توسط والدینش، تیم اورژانس اجتماعی با کسب دستور قضایی دو روز پیش به محل زندگی او اعزام و کودک به بیمارستان منتقل شد.

رییس اداره بهزیستی شهرستان رفسنجان همچنین گفت که مادر و ناپدری این کودک معتاد به مواد مخدر هستند و پرونده ستایش هم اکنون در دادگستری شهرستان رفسنجان در دست بررسی است.

بر اساس آمار سازمان بهزیستی، ۶۶ درصد کودک آزاری‌ها در ایران را مردان انجام می‌دهند و دختران بیش از پسران در معرض کودک آزاری قرار می‌گیرند. همچنین ۲۵ درصد کودک‌آزاری‌ها در خانواده‌هایی اتفاق می افتد که والدین از هم جدا شده‌اند. »

اما این بهره برداری‌های جهت دار بی‌بی‌سی از اخبار مربوط به این حوزه در ایران و سیاه نمایی های ای چنینی‌اش در شرایطی است که وضعیت انگلیس از حیث کودک آزاری بسیار بحرانی بوده و به اذعان کارشناسان، نه جایگاه و سمت و نه سن می‌شناسد.

به دلیل علاقه بالای انگلیسی‌ها به کودک آزاری، در سال 2003 میلادی سازمان ملل متحد گزارشی ویژه در این خصوص منتشر کرده که در آن اذعان شده است در هر سال بیش از 100 کودک انگلیسی به دلیل قربانی شدن در این کودک آزاری‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

البته در همان گزارش به این واقعیت نیز تأکید شده است که یقیناً با وضعیتی که در جامعه انگلیس مشاهده می‌شود سال به سال این آمار با افزایش همراه خواهد بود.

در همین راستا آمار دیگری که در این خصوص منتشر شده است شمار افرادی که به کودکان و نوجوانان زیر 16 سال در انگلیس تجاوز جنسی کرده‌اند از یک هزار و 363 نفر در سال 2005 به 2 هزار و 135 نفر در سال 2010 افزایش یافته بود.

جامعه ملی ممانعت از ستم بر کودکان (NSPCC) در همین راستا یا انتشار گزارشی اذعان نموه است که بر اساس آمارهای در دسترس، در انگلیس در هر 20 دقیقه یک کودک مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌گیرد.

جالب است بدانید که کودک آزاری در بین سیاست مداران انگلیسی نیز سابقه‌ای طولانی داشته و سیاست مداران در این کشور بارها با رسوایی‌هایی بزرگ در خصوص کودک آزاری و سوءاستفاده جنسی از کودکان داشته و دارند.

لک دایر اتکینز، عضو هیئت امنای مدرسه‌ای در نورتامپتون و حزب کارگر، مایکل پاول نامزد انتخابات عمومی حزب محافظه کار، هاروی پروکتور که عضو پارلمان و از حزب محافظه کار، کریستوفر پیلکینگتون عضو حزب محافظه کار، مارتین لاکلین عضو حزب کارگر، دیوید اسپونر عضو حزب کارگر، نیکولاس گرین شهردار وستهاگتون/ لانکشایر، مارکتان از فعالان مهم حزب کارگر، مارک سواینستون شهردار بورنلی از حزب کارگر، لئام تمپل عضو حزب کارگر و شهردار سابق هالتون، لس شپرد عضو حزب کارگر، ایستاین تودور دیویس عضو حزب کارگر، پیتر تافلی کارمند حزب کارگر و مشاور وزیر و ... تنها بخشی از سیاست مدارانی هستند که پرونده کودک آزاری‌ها و سوءاستفاده‌های جنسی‌شان از کودکان رسماً افشا شده و در دادگاه به این دلیل محکوم شده‌اند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل