793

بی‌بی‌سی: یک متفکر حریم خصوصی ندارد!

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی: یک متفکر حریم خصوصی ندارد!

این مرام رسانه‌های غربی است که حریم‌های خصوصی را به‌خصوص برای هنرمندان چیزی بی‌معنا قلمداد می‌کنند و بی‌بی‌سی هم از این امر مستثنی نیست.
این روزها بحث داغ بی‌بی‌سی بر سر نامه‌های عاشقانه‌ی فروغ فرخزاد است که در قالب مقاله و گزارش و یادداشت می‌کوشد تا تحلیل‌های یک‌سویه‌ی خود را در مورد شخصیت زنان هنرمند ایرانی به مخاطب خود تحمیل کند.
دراین‌باره می‌توان به تبلیغ فمینیسم و اشاعه‌ی بی‌بندوباری در هنر و شکستن حریم خصوصی هنرمندان اشاره کرد که این رسانه در پی تبلیغ ان است.
دریکی از یادداشت‌های مربوط به فروغ فرخزاد بی‌بی‌سی در مورد حریم خصوصی هنرمندان به نقل از شخصی می‌نویسد:
"وقتی دو نفر موردتوجه اشخاص قرار می‌گیرند هیچ نوع حریم خصوصی ندارند. حریم خصوصی به خاطر ترسی است که اشخاص از چیزهایی که می‌فهمند یا نمی‌فهمند، دارند؛ برای آدمی که آزاده است و فکر می‌کند، حریم خصوصی مهم نیست. حریم خصوصی برای هیچ‌کس وجود ندارد و هرکسی هر چه بخواهد می‌گوید و از روی همین چیزهاست که تمدن یک دوره‌ای ایجاد می‌شود."
در این متن چند نکته وجود دارد که لازم به ذکر است:
اول اینکه بی‌بی‌سی می‌گوید اگر معروف شدی و همه تو را شناختند دیگر هیچ حریمی نداری در این صورت باید این‌همه هنرمند مسلمان یا مسلمان باشند یا هنرمند یعنی میان عفت و هنریکی را برگزینند چراکه بعد از شهرت هنری باید همه از حریم خصوصی آنان فیلم‌های عکس‌های زیادی را مشاهده کنند و یا مطالب خصوصی آنان منتشر شود که منطقاً این مسئله نشدنی است.
دوم اینکه این رسانه حریم خصوصی را مولود ترس می‌داند نه دین و اعتقاد؛ حال‌آنکه حریم خصوصی را لااقل برای مسلمانان دین و اعتقادشان الزامی می‌کند نه ترس.
سومین نکته که از همه احمقانه‌تر است این است که بی‌بی‌سی فردی را آزاده و متفکر می‌داند که حریم خصوصی نداشته باشد حال‌آنکه فکر انسان را به تقید و نظم و حرمت بیشتری در زندگی‌اش سوق می‌دهد و این امر سبب می‌شود که فرد چه مسلمان و چه غیرمسلمان اخلاقیات را بیشتر مراعات کند چراکه برای شخصیت خود احترام بیشتری قائل می‌شود، پس ناخودآگاه حریم خصوصی در مورد او معنا پیدا می‌کند و به‌علاوه مفهوم آزادی و آزادگی در دین اسلام و در شخصیت زن مسلمان ایرانی جور دیگری تعریف می‌شود و لااقل هر تعریفی که زن ایرانی از آزادی ارائه دهد ربطی به نداشتن حریم خصوصی نخواهد داشت.
بله از نکات بالا به‌سادگی می‌توان نتیجه گرفت که بی‌بی‌سی تمام مخاطبان فارسی‌زبان خود را عریان و برهنه و به‌دوراز هرگونه حریم و تقید و تدین می‌خواهد چراکه انسان اگر از حریم خصوصی بی‌بهره باشد به‌سادگی دربند هوا و هوس و فریب غرب می‌افتد و روبه‌زوال و فساد و نابودی می‌رود و مملکتی که مردمش حریم ندارند مرزی برای دفاع نخواهد داشت و جوانانی سالم برای جان‌فشانی برای وطن نخواهد داشت پس آغوش به روی بیگانه خواهد گشود و نداشتن حریم خصوصی همان به‌ظاهر تمدنی است که غرب به آن می‌بالد و در پی اشاعه‌ی آن در دول اسلامی است. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل