799

جوسازی بی‌بی‌سی برای مسئله‌ی حجاب در ایران

5 سال قبل

هم رسانی

   جوسازی بی‌بی‌سی برای مسئله‌ی حجاب در ایران

مدتی است که بی‌بی‌سی بر روی مسئله‌ی حجاب در ایران متمرکزشده است و به بهانه‌های مختلف سعی دارد تا مسئله‌ی قانون حجاب در ایران را مسئله‌ای غیرعقلانی جلوه دهد.
این امر درست است که در داخل و خارج عده‌ای باحجاب قانونی در ایران موافق‌اند وعده‌ای مخالف ؛ اما آنچه برای بی‌بی‌سی اهمیت دارد و این روزها نقل خبرها و گزارش‌ها و یادداشت‌هایش شده این نیست.
بی‌بی‌سی قصد دارد تا با بهانه‌های پیش‌پاافتاده مثلاً حضور ورزشکاران خارجی در ایران و اعتراض یکی دو نفر از ورزشکاران تعداد مخالفان حجاب قانونی در ایران را بی‌شمار جلوه دهد چراکه حفظ حریم زن برای بی‌بی‌سی و اربابانش برابر است باکم شدن فساد و لاابالی‌گری در جامعه‌ی ایرانی و درنتیجه قدرتمند شدن بنیان خانواده و حفظ بنیان خانواده برابر با قدرتمند شدن بخش‌های مختلف جامعه.
دستاویز بی‌بی‌سی برای مبارزه باحجاب اسلامی در ایران این بار متلک‌های یک تیرانداز هندی به قانون حجاب در ایران است.
این تیرانداز که به خاطر عدم تمایلش به حفظ حجاب حاضر نشده در ایران حضور یابد، برای بی‌بی‌سی تبدیل به سوژه‌ای شده تا بار دیگر بی‌بی‌سی به این‌یک نفر استناد کند و بحثش را به‌جایی بکشاند که گویی تمام ورزشکاران زن دنیا با حفظ حجاب مخالف‌اند و این امر را مانع پیشرفت ورزشی خود می‌دانند و قانون حجاب در ایران را مخالف با حقوق زنان.
بی‌بی‌سی دراین‌باره می‌نویسد:
" در میان ایرانی‌ها هم این موضوع به بحثی داغ به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد. مخالفان حجاب اجباری می‌گفتند جمهوری اسلامی نباید قوانین خود را به زنان ایرانی یا خارجی تحمیل کنند و ورزشکاران خارجی نباید به این اجبار تن بدهند.اما در مقابل گروهی دیگر نتیجه این کار را منزوی شدن زنان ایرانی و از دست رفتن فرصت برای رشد ورزش آن‌ها می‌دانستند."
در این بخش به‌راحتی درمی‌یابیم که بی‌بی‌سی قصد دارد تا به بهانه‌ی حجاب برای ورزشکاران خارجی ، به جوسازی در مورد مسئله‌ی حجاب در داخل ایران بپردازد و بحث را به‌گونه‌ای جلوه دهد که گویی تمام زنان ایرانی با اجبار حجاب خود را حفظ کرده‌اند و در اینجا بی‌بی‌سی دین را به‌کلی کنار گذاشته است و انگار حکومت تنها عامل حفظ حجاب در کشور است و هیچ زن مسلمانی در ایران دلش نمی‌خواهد حجاب را که مانع ورزش و فرصت‌های رشد اوست رعایت کند.
این در حالی است که زنان ایرانی به‌گونه‌ای دیگر می‌اندیشند گرچه عده‌ای هم مایل به حفظ حجاب اسلامی با تمام شئونات آن نیستند اما این‌گونه که بی‌بی‌سی زبان زن ایرانی شده است گمان می‌شود که هیچ ورزشکار یا شخصیت مهم ایرانی با پوشش به‌جایی نمی‌رسد درحالی‌که بسیاری از قهرمانان زن ایرانی و یا دانشمندان و شخصیت‌های مهم دیگر به این رکن از دینشان که همان حفظ حریم و عفت زنانه است افتخار می‌کنند و در مجامع بین‌المللی حتی در مکان‌هایی که اجباری بر سر آنان نیست مایل به حفظ حجاب‌اند.
در مقابل در کشورهای اروپایی هم کم نیستند آن‌هایی که با مسلمانان و عقاید آنان سر جنگ داشته و آنان را از بدو ورود به کشورشان با تنگناهایی برای عمل به دستورات دینشان روبه‌رو می‌کنند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل