803

بی‌بی‌سی و نگرانی‌هایش از رأی آوری ترامپ

5 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از دونالد جان ترامپ نامزد ریاست جمهوری آمریکا

کمتر از یک هفته به انتخابات آمریکا باقیمانده است. نظرسنجی هر چه به تاریخ انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم روند صعودی را در رأی آقای ترامپ نشان می‌دهند.
پس‌ازآن که جیمز کومی، رئیس اف بی آی اعلام کرد بر سر بررسی پرونده آنتونی وینر به ایمیل‌هایی از هیلاری کلینتون دست‌یافته‌اند و به همین دلیل این ایمیل‌ها را موردبررسی قرار خواهند داد، شوک جدیدی به کمپین کلینتون وارد شد. به همین دلیل در روزهای اخیر میزان محبوبیت کلینتون و فاصله‌اش با ترامپ کاهش‌یافته است.
نمی‌توان به‌طورقطع گفت که تأثیر مطرح‌شدن مجدد پرونده ایمیل‌های کلینتون بر نتیجه انتخابات چیست اما یک نکته مشخص است که کلینتون در موضع تدافعی قرارگرفته و قسمتی از پایگاه آرای خودش را ازدست‌داده است.
همین مسئله باعث شد تا بی‌بی‌سی که حمایت‌هایش از کلینتون را در این انتخابات در گزارش‌ها و یادداشت و تحلیل‌های خود پنهان نمی‌کند و برخلاف مشی یک رسانه مستقل در این خصوص رفتار می‌کند بر حمله‌هایش به ترامپ افزوده و به‌صورت فزاینده‌ای وی را هدف قرار داده است.
بی‌بی‌سی در یادداشتی تحت عنوان "اگر ترامپ رئیس‌جمهور شود چه؟" به قلم "تارا مک کلوی" تا جایی که توانست به ترامپ و طرفدارانش حمله کرد تا شاید بتواند ترمزی باشد در پیشروی‌های این روزهای ترامپ.
بی‌بی‌سی در بخشی از این یادداشت وی را با "اندرو جکسون" که بین سال‌های 1829 تا 1837 رئیس‌جمهور آمریکا بوده مقایسه می‌کند و این‌گونه قلم‌فرسایی می‌کند: "شبیه‌ترین نمونه به ترامپ، اندرو جکسون است که از ۱۸۲۹ تا ۱۸۳۷ رئیس‌جمهور آمریکا بود. آن‌طور که کزین می‌گوید، هواداران جکسون "توده‌های آشوبگر" بودند که "بیش‌ازحد مشروب می‌خوردند" - حتی بعد از انتخابات جشنی راه انداختند و هرچه ظرف و ظروف بود "شکستند."حالا واشنگتن‌نشین‌ها نگران‌اند پیروزی ترامپ هم به چنین صحنه‌هایی - یا حتی بدتر از این - بیانجامد. به قول دیوید کارول، از مدرسان دانشگاه مریلند، "وحشت برشان داشته.""
به نظر بی‌بی‌سی بیش از آنکه برایش مهم باشد چه کسی رأی بیاورد تغییر در ساختارهای آمریکا است بنابراین ترامپ با حملات پی در پیش به این ساختارها نمی‌تواند برای بی‌بی‌سی و سیاست‌های دولت متبوعش گزینه مطلوبی باشد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل