804

بی‌بی‌سی به هر بهانه‌ای به پوتین می‌تازد

5 سال قبل

هم رسانی

    بی‌بی‌سی به هر بهانه‌ای به پوتین می‌تازد

رئیس‌جمهوری روسیه از یک مجسمه بزرگ متعلق به "ولادیمیر مقدس" که یکی از قدیسان کلیسای ارتدکس بوده، رونمایی کرد و باعث شد تا انتقادهایی از جانب محافظه‌کاران و محلی‌ها مطرح شود.
این مجسمه ۱۷ متری متعلق به ولادیمیر مقدس، شاهزاده‌ای است که "روسِ کی‌یف" را در سال ۹۸۸ میلادی به یک کشور مسیحی تبدیل کرد؛ ولادیمیر کبیر یا ولادیمیر قدیس در اصل یک کافر بود که به دعوت امپراتوری بیزانس به مسیحیت ارتدکس گروید و باعث شد تا کشور را نیز مسیحی کند. رونمایی از این مجسمه با حضور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه باعث مطرح‌شدن مناقشاتی شده است.
رونمایی از این مجسمه با حمایت کلیسای ارتدکس در حالی صورت گرفت که مقام‌های دولت مسکو همچنان بحث ملی‌گرایی را که از زمان الحاق شبه‌جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ مطرح‌شده، ادامه می‌دهند؛ این شبه‌جزیره به دولت اوکراین تعلق داشت.
پوتین در جریان رونمایی از این مجسمه و هم‌زمان با برگزاری مراسم روز اتحاد روسیه گفت: شاهزاده ولادیمیر برای همیشه به‌عنوان رهبری که سرزمین‌های روسیه را متحد کرد، در یادها می‌ماند. امروز وظیفه ما ایستادن در کنار یکدیگر برای مقابله با چالش‌ها و تهدیدهایی است که با آن‌ها روبرو هستیم.
بی‌بی‌سی در گزارشی مفصل در خصوص نصب این مجسمه سعی کرد تا به این بهانه به پوتین بتازد بی‌بی‌سی در گزارش خود این‌گونه می‌گوید: " مقصود از بنای این مجسمه، تأکید برریشه‌های تاریخی روسیه و تقویت ملی‌گرایی روسی است." بی‌بی‌سی نصب این مجسمه را بیشتر "احترام به ولادیمیر روز یعنی ولادیمیر پوتین" می‌داند.
به نظر بی‌بی‌سی و دولت متبوعش انگلیس که این روزها ضربات سنگینی از سوریه در منطقه دریافت کرده‌اند به هر بهانه‌ای به دنبال حمله به وی و کشور روسیه دارد حتی اگر آن بهانه نصب یک مجسمه مرتبط با تاریخ این کشور باشد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل