807

بی‌بی‌سی و تلاش برای تأثیرگذاری بر رأی ایرانیان آمریکا

6 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی و تلاش برای تأثیرگذاری بر رأی ایرانیان آمریکا

چندی پیش پلیس فدرال آمریکا پس از انجام تحقیقات در مورد اتهامات مطرح‌شده علیه «دونالد ترامپ» و ارتباط وی با روسیه، اعلام کرد که ارتباطی میان ترامپ و روسیه وجود ندارد.
پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) بخش زیادی از تابستان را به تحقیق درباره نقش روسیه در کمپین انتخاباتی این کشور اختصاص داد. مأموران اف‌بی‌آی فعالیت‌های مشاوران ترامپ را برای مشخص شدن هر نوع ارتباط مالی با مسئولان مالی روسیه بررسی کردند. همچنین افرادی که در هک ایمیل‌های دموکرات‌ها دخیل بودند به‌طور دقیق موردبررسی قرار گرفتند. همچنین کارشناسان سرنخی را دنبال کردند که احتمال ارتباط ایمیلی سری سازمان ترامپ با بانک روسیه را مطرح می‌کرد.
مقامات حقوقی می‌گویند تاکنون هیچ ارتباط مستقیمی میان ترامپ و دولت روسیه کشف نشده است. اف‌بی‌آی و مقامات اطلاعاتی آمریکا معتقدند که هک شدن ایمیل‌های دموکرات‌ها به‌منظور ایجاد اختلال در انتخابات این کشور انجام‌شده است و برای کمک به انتخاب شدن ترامپ نبوده است.
این وضعیت در حالی است که چندی پیش اعلام شد اظهارات دوستانه نامزد جمهوری‌خواهان آمریکا درباره روسیه و رئیس‌جمهور آن و همچنین مذاکرات مشاور وی با مقامات مسکو موجب انجام تحقیقاتی از سوی نهادهای اطلاعاتی شده بود.
این در حالی است که بی‌بی‌سی فارسی به‌عنوان یکی از شبکه‌های حامی خانم کلینتون تا شب انتخابات سعی کرد تا آقای ترامپ را به نزدیکی به روسیه و جاسوسی برای این کشور متهم کند. فارغ از اینکه کدام‌یک از این نامزدها رأی بیاورد و کدام‌یک برای ایران و منطقه بهتر است نکته‌ای که در این انتخابات وجود دارد جانب‌داری بیش‌ازحد شبکه‌ای مثل بی‌بی‌سی فارسی از یک کاندیدا یعنی خانم کلینتون در این انتخابات بود.
به نظر بی‌بی‌سی در این انتخابات به دنبال تأثیرگذاری بر رأی ایرانی‌های ساکن در آمریکا هست. ایرانیان ساکن آمریکا که بیشتر در ایالت کالیفرنیا ساکن هستند که از آرای الکترال بالای 55 برخوردار است. میزان ایرانیان ساکن در این ایالت تا یک‌میلیون نفر تخمین زده می‌شود که می‌تواند درنتیجه انتخابات این ایالت و کل انتخابات آمریکا تأثیرگذار باشد. بنابراین بی‌بی‌سی در تلاش است تا تمام این آرا را به سمت خانم کلینتون سوق دهد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل