813

بی‌بی‌سی و برخورد دوگانه‌اش با تروریست‌ها

6 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی و برخورد دوگانه‌اش با تروریست‌ها

این روزها دیگر بی‌بی‌سی هم متوجه آن شده است که دیگر کاری از داعش ساخته نیست.
این گروه تروریستی با مقاومت مردم عراق و سوریه به‌روزهای پایانی خود نزدیک شده است. اگر روزی بود که این شبکه به تبعیت از سیاست‌های دولت متبوعش انگلیس حتی از استفاده لفظ تروریست برای این گروه خون‌ریز دریغ داشت امروز دیگر آن‌ها هم با این واقعیت روبرو شده‌اند که دیگر داعش زمین خوبی برای سرمایه‌گذاری نیست و هرچند این شبکه انگلیسی و مسئولان هدایت‌کننده‌اش زرنگ‌تر از آن هستند که به این راحتی ازاین‌دست پرورده خود دست‌بردارند آن‌ها تا آخرین لحظه هم سعی می‌کنند تا منافع خود را از آن ببرند دقیقاً مثل امروز که مبارزه علیه داعش که خود روزی آن را خلق کردند سپس بزرگ کرده و حمایت برای آن‌ها بهترین فرصت را فراهم آورده تا چپ و راست ژست دروغین مبارزه با تروریست بگیرند و این‌گونه عنوان کنند که این فقط ما هستیم که در این کره خاکی با تروریست‌ها مبارزه کرده و آن‌ها را از عرصه گیتی حذف و خوش‌خیالان هم این ادعا را باور کنند.
اگر امروز کسی با چشمانی باز به این رفتارهای بی‌بی‌سی و گزارش‌هایش بنگرد به‌خوبی دریافت می‌کند که آن‌ها هرگز از تعاریف دوگانه‌ی خود فاصله نگرفته‌اند. همین اخیراً و شاید در آخرین گزارش این شبکه از اوضاع عراق و سوریه از طرفی گزارش گر نابودی داعش و موفقیت‌های دولت عراق را در این راستا ترسیم می‌کند و از طرفی به دولت سوریه بابت حمله به مواضع تروریست‌های مسلحی که خون مردم این کشور را در شیشه کردند می‌تازد و آن را محکوم می‌کند و عمل دولت سوریه را غیرانسانی و در راستای زیر پا گذاشتن حقوق بشر می‌پندارد.
درعین‌حال به نظر باید بی‌بی‌سی را با این دوگانه‌هایی که ترسیم می‌کند شناخت و قطعاً اگر بخواهیم برای این شبکه شاخص‌هایی را تعریف کنیم یکی از شاخص‌ها هست. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل