814

حمایت بی‌بی‌سی از تشیع انگلیسی

6 سال قبل

هم رسانی

   حمایت بی‌بی‌سی از تشیع انگلیسی

اسلام همیشه به‌عنوان خط قرمز برای بی‌بی‌سی به شمار می‌آید.
حتی این شبکه اسلام حداقلی را هم تحمل ندارد و به هر بهانه‌ای سعی می‌کند به آن بتازد. نمونه این مسئله هم فراوان است در همین منطقه غرب آسیا جمهوری اسلامی ایران که تکلیفش روشن است و از بدو تولدش مورد هجمه همه‌جانبه شبکه‌هایی همچون بی‌بی‌سی بوده است. اما همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد بی‌بی‌سی و امثالهم اسلام حداقلی را هم دوام نیاورده که می‌شود به ترکیه دوران اردوغان و مصر زمان مرسی اشاره کرد. باآنکه دولت ترکیه در بسیاری از زمان‌ها همراه باسیاست‌های غرب در منطقه حرکت کرده است اما آن‌ها کوچک‌ترین زاویه‌ای را از وی پذیرا نیستند تا جایی که حتی برای سرنگونی وی کودتا طراحی می‌کنند. وضعیت مرسی هم واضح و مبرم است بی‌بی‌سی نه‌تنها برکناری غیرقانونی وی و کودتا علیه آن را محکوم نکرد حتی در مقابل کشتار چند هزارنفری مردم این کشور توسط حکومت دست‌نشانده غرب سکوت پیشه کرد.
شاید مقدمه فوق با عنوان یادداشت به نظر چندان خوانایی نداشته باشد. اما برای روشن شدن روش این شبکه در برخورد با اسلام‌گراها در منطقه لازم به نظر می‌رسد و به همین جهت رفتارها و حمایت‌های این شبکه از یک گروه به‌ظاهر شیعه عجیب به نظر می‌رسد آن‌هم گروهی که به جهت مذهبی دارای تندروی‌های خاص خود هستند از قمه‌زنی گرفته تا ایجاد تفرقه بین مذاهب اسلامی تا جایی که بعضاً در شبکه‌های ماهواره‌ای خود به توهین به مقدسات سایر مذاهب می‌پردازند.
اخیراً هم بی‌بی‌سی به دلیل بازرسی مأموران امنیتی از یکی از انبارهای این گروه در قم به حمایت مفصلی از این گروه پرداخته. این شبکه در راستای ایجاد انحراف در ذهن مخاطب خود دلیل این برخوردهای نظام را رفتارهای تفرقه‌انگیز این گروه نمی‌داند بلکه اعتقاد شخص اول این جریان یعنی سید صادق شیرازی به استقلال از حکومت می‌داند. بی‌بی‌سی در گزارش خود به بزرگنمایی این گروه می‌پردازد و مقلدین آن را فراوان می‌داند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل