853

بی‌بی‌سی و روایتی متفاوت از حکم جلب یک نماینده مجلس

6 سال قبل

هم رسانی

   محمود صادقی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای

محمود صادقی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی چندی پیش، پس از شکایات پی‌درپی به دلایل مختلف بااطلاع اعضای هیئت‌رئیسه مجلس به دادسرا احضار شد.
پس از عدم حضور او در موعد مقرر، حکم جلب وی از سوی شعبه چهار بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران صادر شد.
در همین زمینه بی‌بی‌سی فارسی موضوع روز خود را به این مسئله اختصاص داد و از همان ساعات ابتدایی روز در وب‌سایت خود به این موضوع پرداخته و به آن پروبال داد. بی‌بی‌سی که فرصت را مغتنم یافته حملات پی‌درپی‌ای به قوه قضاییه و شخص رئیس آن ترتیب داده و برای بهره‌برداری بیشتر از این ماجرا و ایجاد اختلاف بین قوای مقننه و قضاییه، علت صدور حکم جلب را در راستای سخنان دروغ و کذب آقای صادقی علیه آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه دانسته.
درحالی‌که بی‌بی‌سی فارسی و آقای محمود صادقی نماینده تهران مدعی شده‌اند به دلیل طرح سؤال پیرامون قوه قضائیه حکم جلب او صادرشده، حکم جلب صادره برای آقای صادقی به دلیل شکایت‌های خصوصی ازجمله تعدادی از دانشجویان است که چندین ماه است علیه او به دلیل نشر اکاذیب شکایت کرده‌اند.
همچنین درحالی‌که بی‌بی‌سی در گزارش خود موضوع جلب آقای صادقی را غیرقانونی و غیرمتعارف جلوه می‌دهد. قوه قضاییه طی چند ماه اخیر مطابق رویه جاری قضایی برای آقای صادقی احضاریه‌های متعددی ارسال کرده است اما وی از حضور در دادسرا برای پاسخگویی به اتهامات وارده به خود از سوی شاکیان خودداری کرده است. به همین دلیل همانند روال متعارف اخیراً از طریق هیئت‌رئیسه مجلس نیز برای حضور آقای صادقی پیگیری شده اما وی کماکان از قانون تمکین نمی‌کند.
درنهایت به دلیل عدم تبعیت این نماینده مجلس از رویه‌های جاری و متعارف، پس از چند ماه حکم جلب وی صادرشده است اما در کمال تعجب پس‌ازاینکه مأمورین قضایی این حکم را به وی ابلغمی کنند ایشان با استنکاف مجدد از پذیرش حکم قضایی به داخل منزل رفته و ازآنجا ضمن تماس با رسانه‌ها شروع به فضاسازی کرد.
در چند وقت گذشته بی‌بی‌سی فارسی حملات گسترده‌ای را به هر بهانه‌ای علیه قوه قضاییه و شخص آیت‌الله آملی لاریجانی ترتیب داده که به نظر به دنبال ایجاد محدودیت‌هایی برای این قوه هست.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل