863

رسوایی اخلاقی در باشگاه‌های انگلیسی!!!

6 سال قبل

هم رسانی

   افشای کودک آزاری در ورزش پایه انگلیس

در حالی که اسناد افشا شده گویای رسوایی اخلاقی گسترده از جمله کودک آزاری و سوءاستفاده جنسی از کودکان در باشگاه‌های ورزشی انگلیسی است، شبکهٔ فارسی زبان بی‌بی‌سی در مقابل این رسوایی سکوت پیشه کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

یکی از موضوعاتی که همیشه به عنوان بهانه ای برای حملات رسانه ای شبکهٔ فارسی زبان بی‌بی‌سی علیه جمهوری اسلامی ایران و فضاسازی علیه وضعیت داخلی کشورمان، مورد استفاده قرار گرفته است، شایعات اثبات نشده ای بوده است که در خصوص برخی اشخاص مبنی بر کودک آزاری و فساد اخلاقی منتشر گردیده است.

اما این حملات رسانه ای ضد ایرانی در شرایطی مطرح شده‌اند که جامعه انگلیس مملو از این گونه فسادها بوده و هست و بی‌بی‌سی همواره چشمان کور و گوش‌های کر خود را به سمتان ها گرفته است.

در همین راستا، چند وقتی است که با افشای اسنادی، پرده از وجود فساد جنسی و اخلاقی گسترده در باشگاه‌های ورزشی انگلیسی و به ویژه کودک آزاری و سوءاستفاده جنسی از کودکان در این باشگاه‌ها به شکلی جدی مطرح شده است؛ موضوعی که با وجود اسناد مختلف و البته اذعان برخی از باشگاه‌های مطرح انگلیسی به این موضوع، غیر قابل انکار است و با وجود این غیر قابل انکار بودن، بی‌بی‌سی به راحتی با سکوت از کنار آن عبور می‌کند.

این اسناد به قدری واضح است که اتحادیه فوتبال انگلیس نیز مجبور به ورود به آن و بررسی پرونده ای شده است که نشان می‌دهد بیش از بیست بازیکن فوتبال در انگلیس در زمان حضور در آکادمی‌های آموزشی و تیم‌های پایه فوتبال در این کشور مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند و داستان وقتی جالب تر می‌شود که این بازیکنان نیز در اظهارات خود به این واقعیت اذعان نموده‌اند.

یکی از این بازیکنان "پل استوارت" بازیکن سابق فوتبال انگلیس است که در اظهاراتی افشاکننده از این حقیقت پرده برداشته و اذعان داشته است که در دوران نوجوانی خود توسط یکی از مربیان تیم‌های پایه در این کشور به نام "بری بنل" مورد آزار جنسی قرار گرفته است.

یکی دیگر از قربانیان سرشناس این پرونده "گری جانسون" بازیکن اسبق تیم فوتبال چلسی در انگلیس است که در دهه هفتاد میلادی مورد سوءاستفاده‌های جنسی قرار گرفته است و باشگاه چلسی نیز بر اساس اسناد در دسترس با پیشنهاد پرداخت پنجاه هزار پوند در آن دهه به "جانسون"، از وی تقاضا کرده‌اند که موضوع این تجاوزات جنسی را به بیرون انتقال نداده و محرمانه نگاه دارد.

باشگاه چلسی اخیراً با صدور بیانیه ای رسماً این موضوع را و فساد اخلاقی در باشگاه‌های انگلیسی را پذیرفته و بابت رنجی که "گری جانسون" در گذشته بخاطر آزار و اذیت جنسی متحمل شده است، از وی دلجویی کرده است.

بر اساس گزارشی که گاردین در همین خصوص منتشر کرده است، تا کنون پای بیش از 55 باشگاه ورزشی انگلیسی و بیش از 350 نفر به این پرونده بزرگ و جنجالی باز شده است.

این رسانهٔ انگلیسی در گزارش خود با تعجب به این موضوع اذعان داشته است که افرادی در این پرونده به فساد اخلاقی متهم شده و جنایت آن‌ها مبنی بر تجاوز جنسی به بازیکنان کودک و نوجوان مورد طرح قرار گرفته است که نه تنها در طول این سال‌ها با آن‌ها برخوری صورت نگرفته است، بلکه بعضاً همچنان نیز در فوتبال و ورزش انگلیس مشغول به فعالیت هستند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل