871

برخورد بی‌رحمانه‌ی بی‌بی‌سی با مسئله‌ی "سقط‌جنین"

6 سال قبل

هم رسانی

   بی بی سی و مسئله سقط جنین

به‌تازگی بی‌بی‌سی فارسی در مصاحبه‌ای که از یک زن در مورد سقط‌جنینش داشته است سعی کرده تا قبح این مسئله را در انظار مخاطبانش بشکند.
بی‌بی‌سی فارسی علاوه بر اینکه با اصل تشکیل خانواده به‌صورت طبیعی مخالف است و بیشتر مخاطبانش را به روابط باز و بی‌قیدوشرط و هم‌جنس‌بازی و فساد تشویق می‌کند این بار پا را فراتر نهاده و به مسئله‌ی سقط راحت جنین می‌پردازد به‌گونه‌ای که مادرانی که حوصله و توان و انگیزه‌ی کافی برای بزرگ کردن جنین خود ندارند بی‌هیچ دلیل قابل قبولی به زندگی یک انسان خاتمه دهند.
بی‌بی‌سی همیشه سعی دارد تا با مضامین آیات و روایات اسلامی بجنگد و این بار می‌توان گفت به جنگ بازندگی بشر رفته است به جنگ با بقای نسل و مادرانگی.
از قول این مادر که جنینش را به علت ناامیدی از آینده‌ی او سقط کرده است می‌نویسد:
"پنج هفته باردار بودم. جنین پنج‌هفته‌ای به‌اندازه یک‌دانه کنجد است و بیشتر شبیه تخم یک وزغ است تا یک انسان. جنین پنج‌هفته‌ای من می‌توانست رشد کند و به انسان کوچکی بدل شود که امروزه زنده می‌بود. ولی ما حقیقتاً مطمئن بودیم که نمی‌توانیم عشق و علاقه، ثبات و توجهی را که نیاز دارد به او بدهیم. امروزه هنوز هم از آن تصمیم خود مطمئنم و باید اعتراف کنم که دیگر به ماجرای سقط‌جنین و کودکی که ممکن بود به وجود بیاید و متولد شود، چندان فکر نمی‌کنم."
به‌راستی چطور می‌شود که یک مادر وقتی‌که می‌داند قلب یک انسان در دلش تشکیل‌شده است و می‌تواند به جوان بالغی تبدیل شود که برای خود زندگی تازه‌ای بسازد این‌گونه برخورد کند و بگوید که چندان به این مسئله فکر نمی‌کند.
این امر دردناک و تلخ می‌تواند چند دلیل عمده داشته باشد و آن‌هم ناامیدی شدید نسبت به آینده و کمک‌های خداوند و بهتر شدن زندگی و دوم استرس زیاد و اعتمادبه‌نفس پایین مادر که اصلاً طبیعی نیست و مادرانی که دچار این احساسات منفی هستند باید به مشاوره مراجعه کنند و سوم اینکه می‌تواند ناشی از یک راحت‌طلبی و خودخواهی باشد که ظاهر امر این است که بی‌بی‌سی قصد دارد این دلایل غیرمنطقی را برای مادران رنگ و لعاب دهد و در قالب یک حق برای زنان مطرح کند که برای مثال اگر شما مادر هستید ولی تمایلی به عشق ورزیدن به او ندارید می‌توانید او را که فعلاً شبیه تخم وزغ است بکشید و خود را راحت کنید و به زندگی‌تان برسید.
به نظر می‌رسد که این بی‌شرمی فرهنگی بی‌بی‌سی بدتر از هر جنایتی است که نام آن را نقض حقوق بشر می‌گذارند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل