875

بی‌بی‌سی مادران را تمسخر می کند

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی مادران را تمسخر می کند

این روزها به بهانه ی صفحه ی ویژه ی "صد زن" در سایت بی‌بی‌سی فارسی، این رسانه برای زیر سوال بردن جایگاه مادران دست و پا می زند.
هدف این رسانه از تمسخر فرزنداوری و مادر شدن و نگهداری از بچه ها تنها یک چیز است آن هم از هم پاشیدن نظام و کارکرد درست و سالم خانواده است.
به تازگی در بخش ویژه ی "صد زن" بی‌بی‌سی مطلبی در مورد یک نویسنده ی زن فرانسوی نگاشته است که از مادر بودن خود خسته شده و دوست دارد فرزند دومش هم مستقل شود.
بی‌بی‌سی می نویسد:
"کورین مایر، نویسنده فرانسوی دو فرزند دارد و آرزویش این است که فرزند دومش نیز هر چه زودتر مستقل شود و از خانه برود. او معتقد است که والدین برای پرورش و مراقبت از آنها آنقدر زحمت می‌کشند که برای کارهای دیگر هیچ وقتی برای آنها باقی نمی‌ماند."
سوال ما از این رسانه این است که آیا یک نویسنده ی غربی الگوی زن ایرانی است؟
آیا مادران ایرانی و مسلمان هم از مادرانگی خسته اند؟ آیا از اینکه وقت خود را صرف مادر بودن و تربیت فرزندانشان می کنند پشیمانند؟
مادرانگی و تربیت یک نسل در واقع همان رسالتی است که در دین اسلام مهمترین ارزش زن برشمرده می شود، یعنی همان تربیت نسل و حفظ بنیان خانواده.
در همه جای دنیا یک مادر می تواند کانون خانواده را با محبت و صرف کردن وقت و انرژی گرم نگه دارد و به اعضای خانواده انگیزه ی زیستن و شاد بودن بدهد.
حال در دنیایی که برخی ممالک آن بر پایه ی خود محوری می چرخد هیچ بعید نیست که رسانه ای هم چون بی‌بی‌سی اهداف مادران را که تربیت نسلی سالم و انسان سازی و بنده پروری است زیر سوال برده و با عناوین سخیف این موجودات مقدس را زیر سوال ببرد چراکه در مطلب اخیر بی‌بی‌سی از این عنوان زشت استفاده کرده است:" عوض کردن جهان از عوض کردن پوشک مهمتر است"
آیا تربیت فرزند همان عوض کردن جهان نیست؟
وقتی فرزندی به بلوغ و رشد فکری برسد و بتواند دیدگاههای مثبتی را در آینده ی بشر به ثمر برساند، ایا نمی شود با تربیت او جهان را تغییر داد؟ مگر شخصیت های بزرگ دنیا و رهبران انقلاب های بزرگ را مادری تربیت نکرده است؟
ایا مادرانگی در عوض کردن پوشک خلاصه می شود و عوض کردن دنیا در نویسندگی؟
به نظر می رسد این روزها بی‌بی‌سی به طرز جنون واری خود را به در و دیوار می کوبد تا با زیر سوال بردن هر ارزشی مرتبط با جایگاه زن، این موجود لطیف خدا را به سمت زشتی ها ببرد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل