893

مثلث نفرت انگیز "صد زن"

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از لگوی برنامه بی بی سی فارسی

بی‌بی‌سی این روزها بیش از همه در تلاش است تا مثلثی نفرت انگیز در ذهن زنان رسم کند مثلثی با سه گوشه ی تیره و تار، "ازدواج نکن" ، "مادر نشو" ، "مردستیزباش".

این جملات کوتاه که بی‌بی‌سی این مفهوم را القا می کند که شما زنان نیازی به وجود مرد در زندگی خود ندارید البته اگر مایل به هم جنس خود هستید می توانید با او زندگی کنید و زحمت مادر شدن را هم به خود ندهید.


این جملات سمی مدتی است که در گزارشات و یادداشت های بی‌بی‌سی فارسی پر رنگ تر شده است.
برای مثال می توان به گزارش تازه ای از صفحه ی ویژه ی "صد زن" اشاره کرد در مورد زنانی که تمایل به مردان ندارند ولی مادر شدن ارزوی آن هاست.
بی‌بی‌سی با کمال بی شرمی می نویسد:
"یک روان درمانگر در تهران به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "مگر قرار است همیشه مرد با زن ازدواج کند. مثلا اگر زن یا مردی تمایلی به هم جنس خود داشت، تکلیفش چیست. او حق دارد بتواند فرزندی بزرگ کند و نباید او را از حق انسانی اش محروم کرد."
جالب است که در گزارشات دیگر بی‌بی‌سی مادر شدن را امری احساسی و غیر منطقی و دست و پاگیر می خواند و زنان را از مادر شدن منع می کند اما در این گزارش برای ترویج هم جنس بازی و مرد ستیزی و رواج فمینیسم مادر شدن را یک حق انسانی می خواند و در ادامه می نویسد:
"زینب ۳۶ ساله و فوق لیسانس مامایی است، می گوید: "هیچ وقت به ازدواج علاقه ای نداشتم، هیچ علاقه ای به مردان نداشتم، اما اینکه کودکی را بزرگ کنم و مادرش باشم، همیشه آرزویم بوده است. با اینکه خانواده به شدت مخالف این اقدام بود، توانستم فرزندم را به خانه بیاورم ،ممکن است شهر محل زندگی ام را ترک کنم، تا مجبور نباشم به کسی درباره شوهر نداشتنم پاسخ بدهم."
در این نقل قول نیز مشاهده می کنیم که این رسانه ی مغرض نفرت این زن را نسبت به مردان منتقل می کند تا مخاطب به این نتیجه برسد که واقعا اگر زنی از مردان نتنفر بود می تواند به تنهایی نقش پدری و مادری را برای یک بچه ایفا کند.
اما آیا مجموعه ی این گزاره ها با یکدیگر در تناقض نیست؟
آیا زن در کنار یک مرد که همسر و پدر فرزندانش باشد بیشتر احساس آرامش و فرصت کافی برای رشد و پیشرفت پیدا می کند یا زمانی که زن به تنهایی برای بچه ای هم پدر باشد و هم مادر و آیا به واقع زنی که به گفته ی بی‌بی‌سی هم جنس باز باشد یا از تمام مردان متنفر باشد چطور می تواند یک مادر واقعی باشد؟ چراکه واژه ی "مادر" تعریف مشخصی دارد که بی‌بی‌سی در پی محو کردن آن است.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل