894

فشار بی امان بی‌بی‌سی به قوه قضاییه

6 سال قبل

هم رسانی

   صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران

بی‌بی‌سی فارسی مدتی است که حملات پی در پی ای را به قوه قضاییه ایران و شخص آیت الله آملی لاریجانی وارد می کند.
یکی از سیاست هایی که بی‌بی‌سی فارسی در قبال جمهوری اسلامی ایران تا کنون پیگیری کرده است این بوده که علاوه بر حمله به سیاست های کلی نظام و ارکان دولتی، حملات با دامنه گسترده به منصوبین رهبری از جمله رئیس قوه قضاییه، فرماندهان نظامی، رئیس صدا و سیما و... انجام داده است.
اگر به برنامه های یک ماه گذشته بی‌بی‌سی نگاه کنیم قطعا نگاه فوق تائید خواهد شد. در ماجرای افشای صوت مرحوم منتظری از سوی دفتر ایشان و برخورد قوه قضاییه با فرزند ایشان که مسئولیت انتشار این صوت با وی بوده بی‌بی‌سی به قوه قضاییه می تازد این در حالی است که در تمام کشورهای دنیا از دموکرات ترین آنها تا دیکتاتور ترین آنها افشاد اسناد سری نظام جرم محسوب می شود که به عنوان نمونه می شود به ادوارد اسنودن اشاره کرد که از ترس محاکمه در آمریکا و برخود با وی در روسیه پناهنده سیاسی شده است. یا در قضیه لغو سخنرانی جناب آقای مطهری باز هم شبکه انگلیسی بی‌بی‌سی به صورت گسترده به این مساله پرداخت اما در نهایت مشخص شد که تشکلی که وی را برای سخنرانی دعوت کرده است از اساس مجوز رسمی نداشته. در ماجرای حکم جلب آقای صادقی هم بی‌بی‌سی تا جایی که می توانست سعی در وارونه جلوه دادن قضیه داشت و تمام تلاشش را کرد تا این برخورد قوه قضاییه را یک تصویه حساب شخصی آیت الله لاریجانی جلوه دهد.
اخیرا هم در پی انتشار سخنان رئیس قوه قضائیه مبنی بر عدم حمایت از برادرش، و دستور رسیدگی عادلانه به پرونده او، فاضل لاریجانی با انتشار نامه ای علاوه بر ارائه توضیحاتی درباره جلسه خود با سعید مرتضوی، از دادستان تهران خواست دارایی های خود و برخی مسوولان بررسی و گزارش آن از طریق رسانه های عمومی به اطلاع مردم برسد. در این قضیه با آنکه آیت الله لاریجانی عدم حمایت خود از برادرش را پیش از نامه وی اعلام کرده بود اما این موضع نه تنها در بی‌بی‌سی منتشر نشد بلکه پس از انتشار نامه فاضل لاریجانی بی‌بی‌سی سعی کرد آیت الله لاریجانی را به احمال کاری در قضیه برادر خود متهم کند.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل