902

واکنش بی‌بی‌سی به آزاد سازی حلب

5 سال قبل

هم رسانی

   واکنش بی‌بی‌سی به آزاد سازی حلب

نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت سرانجام پس از عملیات سخت و نفس‌گیر خود در محله‌های شرقی حلب، این شهر را به طور کامل از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی کردند و امنیت و ثبات را به آن بازگرداندند.
عملیات نیروهای ارتش سوریه و نیروهای مقاومت برای آزادسازی محله‌های شرقی که به مدت چندین سال در اشغال گروه‌های تروریستی به سرکردگی باند تروریستی جبهه‌النصره قرار داشت، با فتح آخرین قلعه تکفیری‌ها به پایان رسید و به این ترتیب دومین شهر بزرگ سوریه و پایتخت اقتصادی این کشور به طور کامل آزاد و پاکسازی شد.
در همین زمینه رسانه های منطقه ای و فرامنطقه ای همچون الجزیره و العربیه و بی‌بی‌سی که از روز اول درگیری ها حامی رسانه ای تروریست ها محسوب می شدند و لحظه به لحظه اخبار سوریه و حلب را گزارش می کردند وقتی که حلب را در آستانه سقوط و پیروزی ارتش سوریه دیدند، به انتشار اخبار و تصاویر دروغین روی آوردند.
در این بین شبکه بی‌بی‌سی فارسی با کم رنگ نشان دادن این پیروزی و با نوعی سانسور سعی کرد تا از بزرگی این اتفاق بکاهد و در مقابل بیشتر نگرانی های خود از وضعیت غیر نظامیان و مسائل حقوق بشری را برجسته ساخت. این در حالی است که این شبکه در چند سال گذشته نه تنها نگران وضعیت غیر نظامیان و رنج هایی که از سوی تروریست ها به آنها تحمیل می شده نبوده بلکه با حمایت های خود از تروریست ها سعی در سانسور این مصائب داشته است.
الان هم که حلب آزاد شده است بی‌بی‌سی در گزارش خود اینگونه می نویسد: "فعالان حقوق بشر درباره وضعیت غیرنظامیان باقی‌مانده در شرق حلب هشدار داده‌اند. هنوز هزاران غیرنظامی به همراه شورشیان در مناطق کوچک حلب شرقی تحت محاصره هستند. مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه نسبت به "قتل عامی واقعی" در حلب هشدار دارد." و یا در بخش دیگری از گزارشش اینگونه می آورد: "یک معلم که در این منطقه مانده است درباره شدت درگیری‌ها به بی‌بی‌سی گفت مردم زیر بمباران شدید با یک فاجعه شبیه "آخرالزمان" مواجه هستند. با شدت گرفتن حملات ارتش سوریه برای پس گرفتن شرق حلب٬ ده‌ها هزار غیرنظامی از این منطقه گریخته‌اند اما شمار زیادی هم از بیم بازجویی و کشته شدن به دست نیروهای امنیتی٬ خانه‌های خود را ترک نکرده‌اند." مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل