914

اخبار بی‌بی‌سی فارسی با رنگ رژیم اشغالگر صهیونیستی!

5 سال قبل

هم رسانی

   اخبار بی‌بی‌سی فارسی با رنگ رژیم اشغالگر صهیونیستی!

چرا مخالفت آمریکا با شهرک سازی های رژیم صهیونیستی تا این اندازه برای بی‌بی‌سی فارسی مهم شده؟ اصلا آیا این موضوع برای زبان گویای انگلیس اهمیت دارد؟ و اگر پاسخ "آری" است، باید مشخص شود انگلیس در کدام نقطه ی جغرافیایی از این کشمکش قرار دارد؟! چرا!
اگر برگه های تاریخ را ورق بزنیم و چند دهه به عقب بازگردیم، ابتدای حرکت صهیونیست را بهتر متوجه می شویم، این که غرب و در راس آن "انگلیس" دیگر توان تحمل این قوم شرور را نداشته و برای اخراج قوم یهود از غرب، چاره ای جز تاسیس کشوری یهودی نشین نمی یابد! اکنون پس از روشن کردن این آتش، شعله های آشوب و بلوای چند دهه ای غرب هر روز جایی را می سوزاند و گزندش آزار دهنده ی بسیاری از ملت ها می شود.

اخیرا و در پی ادامه ی روند شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در شرق بیت المقدس و کرانه غربی رود اردن، دولت باراک اوباما مخالفت خود را اعلام کرده و به رغم این که در اغلب اوقات اسرائیل دولتمردان آمریکایی را حامی خود می دیده، این بار با واکنش منفی آمریکا و دولت این کشور مواجه شده است.

نکته ی قابل توجهی که وجود دارد این است که بی‌بی‌سی فارسی بیش از هرچیزی در پوشش خبری این جریانات به واکنش های سردمداران رژیم صهیونیستی پرادخته و مسئله را از زاویه ی دید آن ها مطرح می کند؛ و این از تیتر "خشم اسرائیل از قطعنامه احتمالی شورای امنیت علیه شهرک سازی‌ها" قابل تشخیص است؛ همان طور که مشاهده می شود، در این تیتر "خشم اسرائیل" مهم ترین موضوعی بوده که باید در بی‌بی‌سی بدان پرداخته شود. در عین حال در خبر کوتاهی که بی‌بی‌سی فارسی کار می کند چند بعد مشخص می شود، اولا این که خبر از جانب اسرائیل مطرح شده، دوما به کرات نقل قول های اشخاصی مانند "نتانیاهو" در متن آورده می شود؛ و سوما این که در انتهای خبر و در آخرین جمله، بی‌بی‌سی باز سعی در مبهم سازی این جریان دارد، زیرا به نقل از شخصی گمنام! می نویسد:" با این حال یکی از مقام‌های آمریکایی که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری رویترز گفته است که برخلاف بعضی از ادعاها، دولت آمریکا در " تدوین و تنظیم این قطعنامه و یا در ترویج آن" دخیل نبوده است."

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل