918

حمله بی‌بی‌سی به ترامپ حتی به بهانه گرمای زمین

6 سال قبل

هم رسانی

   حمله بی‌بی‌سی به ترامپ حتی به بهانه گرمای زمین

بی‌بی‌سی فارسی که از ابتدای آغاز رقابت های انتخاباتی آمریکا تمام قد از هیلاری کلینتون حمایت کرده بود تمام تلاش خود را به کار بست تا ترامپ جمهوری خواه رای نیاورد. اکنون اما ترامپ رای آورده و رئیس جمهور آینده آمریکا خواهد بود.
بی‌بی‌سی اما هنوز دست از سر وی برنمی دارد و به هر بهانه ای به وی می تازد. تنها دلیل این حملات به ترامپ در داخل و خارج آمریکا تنها یک چیز است و آن بر هم خوردن نظم موجود در سیاست های آمریکاست. ترامپ مواضعی کاملا متفاوت نسبت مسائل داخلی و خارجی دارد. یک نمونه آن نگاه متفاوت وی به مسائل سوریه است.

اخیرا بی‌بی‌سی فارسی به بهانه گرمتر شدن کره زمین و احتمال خروج آمریکا از توافقنامه پاریس بعد از نشتن ترامپ بر روی صندلی ریاست جمهوری به وی دوباره حمله کرده است.
بی‌بی‌سی در این یادداشت که با عنوان "دونالد ترامپ و خطر گرمتر شدن کره زمین" به قلم "سیاوش اردلان" است اینگونه می نگارد: " دونالد ترامپ و حزب جمهوریخواه آمریکا معتقدند آب و هوا و حرارت جو زمین ربط زیادی به مصرف سوخت‌های فسیلی ندارند پس همان بهتر که با تمام قوا از منبع "خداداد" نفت و ذغال سنگ برای توسعه صنایع و اقتصاد استفاده شود." نویسنده این مطلب پیش از این هم در یادداشتی در صفحه فیسبوکش در واکنش به بیانیه دانشجویان دانشگاه امیر کبیر در خصوص گرمای زمین که نظر برخی کارشناسان را مطرح کرده بودند مبنی عدم تاثیر مثبت سوخت های فسیلی در گرمتر شدن کره زمین آنها را به سخره گرفته بود بدون اینکه دلیلی علمی در رد ادعای آنها بیاورد.

به نظر بی‌بی‌سی فارسی به دنبال ادامه مسیر قبلی خود در خصوص آقای ترامپ است و به هر بهانه ای می خواهد وی را محکوم بکند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل