920

حمایت بی‌بی‌سی از گروه های تروریست کرد

5 سال قبل

هم رسانی

   تروریست های کرد

اخیرا حمله به دفتر حزب دموکرات کردستان در اربیل عراق بهانه ای برای بی‌بی‌سی فارسی شده تا ضمن حمایت از این گروه تروریستی تا جمهوری اسلامی ایران را به این حمله متهم کند.
گروهک تروریستی حزب دموکرات کردستان که از چندی پیش با دریافت کمک‌های مالی از عربستان سعودی تقویت شده و در تلاش برای ایجاد ناامنی در برخی مناطق غربی کشور است، از همان ابتدا مورد حمایت شبکه بی‌بی‌سی فارسی قرار گرفت تا حدی که چند ماه پیش از طریق این شبکه وابسته به دولت انگلیس اعلام کرده که با نیروهای دولتی ایران وارد جنگ شده است.

مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کردستان به بی‌بی‌سی فارسی گفته است که پیشمرگه‌‌های حزب او در کردستان ایران با نیروهای دولتی وارد جنگ مسلحانه شده‌اند.

بی‌بی‌سی فارسی در این خصوص نوشت: «نیروهای مسلح حزب دمکرات کردستان ایران و سایر حزب‌‌ها و سازمان‌‌های کردی سال‌‌ها برای به دست آوردن خودمختاری در امور فرهنگی و اجتماعی کرد‌ها درگیر مبارزه مسلحانه با نیروهای دولتی بودند. ولی از حدود بیست سال پیش بیشتر آنها که در کردستان عراق مستقرند، دست از مبارزه مسلحانه کشیده بودند.»
جالب اینجاست که دبیر کل گروهک ضدانقلاب مزبور مدعی شده: «حزب او قصد آغاز دور جدید مبارزه مسلحانه در کردستان نداشته ولی چون نیروهای دولتی از رفت و آمد مسلحانه پیشمرگه‌‌‌هایش جلوگیری می‌کنند، درگیری نظامی به آنها تحمیل شده است.»

هر چند هیچ سندی مبنی بر حمایت ایران از این حمله وجود ندارد و حتی زمانی که مجری بی‌بی‌سی از سخنگوی این گروه در خصوص اسنادی که نقش ایران را در این حمله نشان دهد می پرسد وی هیچ پاسخی ندارد بدهد و احتمالا به همین خاطر است که در بیانیه این گروه در خصوص این حمله اسمی از ایران برده نمی شود. اما بی‌بی‌سی فارسی دوست دارد که به هر شکلی که شده این حمله را به گردن ایران بی اندازد. سئوالی که در این بین مطرح می شود و بی‌بی‌سی پاسخی برای آن ندارد این است که جریان و گروهی که به اعتراف خودش وارد جنگ مسلحانه با یک نظام و کشور شده را چگونه باید مهار کرد؟ آیا جز این است که حق هر حاکمیتی است که در مقابل این چنین تعرضاتی از خود حمایت کند؟ پس چگونه است که بی‌بی‌سی یک چنین مسائل پیش پا افتاده ای را نادیده می گیرد و سعی می کند از گروه های تروریستی هم چون جندالله، حزب دموکرات و ... حمایت کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل