934

فتاح گزینه‌ای که بی‌بی‌سی را به وحشت انداخته

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از سید پرویز فتاح سیاستمدار ایرانی و رئیس کمیته امداد امام خمینی

پنج ماه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران باقی‌مانده است. اما بی‌بی‌سی فارسی هر از چند گاهی با گزارش‌ها و تحلیل‌های خود سعی می‌کند خود را برای ورود به عرصه انتخابات ایران آماده کند سیاست تأثیرگذاری بر انتخابات ایران سیاستی است که بی‌بی‌سی در این سال‌ها سرمایه‌گذاری هنگفتی بر روی آن کرده است.
به نظر در انتخابات آینده اگر اصلاح‌طلبان به‌ویژه طیف تندرو آن‌ها کاندیدای مطرحی برای عرضه نداشته باشند، گزینه‌ای که بی‌بی‌سی تمایل به رأی آوردن وی در انتخابات آینده دارد شخص آقای روحانی رئیس‌جمهور فعلی است. به همین جهت این شبکه از هم‌اکنون به دنبال رصد رقبای احتمالی آقای روحانی در انتخابات سال 96 است.
اخیراً بی‌بی‌سی در یادداشتی تحت عنوان "انتخابات ریاست جمهوری؛ آیا پرویز فتاح رقیب روحانی است؟" احتمال کاندیداتوری آقای فتاح وزیر نیرو دولت نهم را بررسی کرده است. بی‌بی‌سی در این یادداشت احتمال کاندیداتوری آقای فتاح را به دلیل آنچه این شبکه پرداختن بیش‌ازحد رسانه‌های اصول‌گرا به برنامه‌های ایشان عنوان می‌کند را زیاد می‌داند.
نکات منفی آقای فتاح از دید بی‌بی‌سی فارسی عبارت‌اند از: عضویت وی در دولت محمود احمدی‌نژاد، نزدیکی ایشان به شخصی رهبری و همچنین نزدیکی وی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. بی‌بی‌سی در بخشی از یادداشت خود در ارتباط با نکات فوق این‌گونه می‌آورد: "همسویی فتاح با منویات شخص اول نظام، بعدتر منجر به نشستن وی بر صدر کمیته امداد امام خمینی با حکم آیت‌الله خامنه‌ای شد."
بی‌بی‌سی در ادامه به دو نکته درباره ایشان اشاره می‌کند که احتمال ری آوری وی را بالا می‌برد. نکته اول به نظر بی‌بی‌سی پرونده پاک اقتصادی هست و نکته دوم که بی‌بی‌سی بر روی آن تأکید دارد علاوه بر احتمال رأی بالای بدنه اصول‌گرایی به وی رأی بدنه وابسته به کمیته امداد امام خمینی (ره) به جهت فعالیت شبانه‌روزی وی در سمت ریاست بر این کمیته است که اتفاقاً از بدنه بالایی برخوردارند.
همه این‌ها بی‌بی‌سی را به وحشت انداخته که سال آینده رئیس‌جمهوری انقلابی و غیر آن چیزی که این شبکه و دولت متبوعش برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند بر ایران حاکم شود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل