935

مهم‌ترین و تأثیرگذارترین رویداد خبری سال ۲۰۱۶ برای بی‌بی‌سی فارسی چه بود؟

6 سال قبل

هم رسانی

   مهمترین رویدادهای خبری در 2016

گزاف نیست اگر بگوییم در سال ۲۰۱۶ میلادی، چهره جهان از منظر بی‌بی‌سی عوض شد. نگاهی به شماری از رویدادهای این سال که بی‌بی‌سی بدان اشاره‌ کرده نشان می‌دهد که چنین برداشتی از سال ۲۰۱۶، آن‌چنان هم دور از واقعیت نیست.
در واپسین لحظات سال 2016 تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی موضوع برنامه "نوبت شما" را اختصاص داده است به مهم‌ترین اتفاق خبری در سالی که گذشت؛ البته زمانی که به تشریح موضوع برنامه نگاه می‌کنیم، بیشتر با لیستی از رویدادهای مهم برای انگلیس و سران این شبکه روبرو می‌شویم.

به نظر شما بی‌بی‌سی فارسی در سال 2016 بیش از هر خبری، کدام رویداد برایش اهمیت داشته است؟ چرا؟

ازجمله مواردی که به‌عنوان نمونه‌ی مهم‌ترین رویدادهای خبری در سال 2016 روی سایت بی‌بی‌سی منتشرشده رأی بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا است که در توصیف آن از عبارت "غیرمنتظره" استفاده می‌کند. در ادامه اشاره‌شده به کودتای نافرجام در ترکیه، شکست‌های داعش در "سوریه و عراق" و بازپس‌گیری حلب از مخالفان بشار اسد. در انتها نیز نام چند نفر از کسانی آورده شده که در سال 2016 درگذشته‌اند.

به نظر شما چه کسانی و چه رویدادهایی از نگاه بی‌بی‌سی اهمیت بیشتری دارند؟ آیا این اولویت‌ها با دولت انگلیس تطابق یافته؟ اصلاً ملاک تشخیص "مهم‌ترین" و "تأثیرگذارترین" رویداد برای بی‌بی‌سی چیست؟

درمجموع همه‌ی مواردی که روی سایت بی‌بی‌سی فارسی منتشرشده اگر دقت بیشتری صورت گیرد مشاهده می‌شود که، اولین عنوانی که درج‌شده "رأی غیرمنتظره بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا" است؛ و آخرین نامی که به‌عنوان اسامی درگذشتگان در سال 2016 آورده شده "شیمون پرز" است؛ لیست با رویدادی مرتبط با انگلیس آغازشده، و با نام رئیس‌جمهور سابق رژیم صهیونیستی خاتمه می‌یابد!

شما می‌توانید دیدگاه‌ها و نظرات خود را از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل