942

همسر نماینده کنگره آمریکا، نمونه‌ای از میلیون‌ها قربانی

5 سال قبل

هم رسانی

   آمار بالای خشونت خانگی علیه زنان در آمریکا

شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی از محکومیت یک نماینده کنگره امریکا به دلیل خشونت علیه همسرش خبر داده است؛ در حالی که همسر وی، تنها یک نمونه از میلیون‌ها قربانی خشونت جنسی در ایالات‌متحده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی‌زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در گزارشی که به تازگی بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، ضمن پرداختن به خبر محکومیت یک نماینده کنگره آمریکا به اتهام اعمال خشونت علیه همسر خود، به نوعی از عزم جدی برای مقابله با این خشونت‌ها در ایالات‌متحده خبر داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با اعلام این که «نماینده کنگره آمریکا به علت 'کتک زدن همسرش' بازداشت شد»، نوشته است: «پلیس کارولینای جنوبی یک نماینده جمهوری‌خواه کنگره آمریکا را به خشونت خانوادگی و نشانه گرفتن اسلحه به سوی همسرش متهم کرده است.

صدای کودکان کریس کُرلی، نماینده جوان کارولینای جنوبی در مجلس نمایندگان آمریکا در پشت تلفنی که از منزل او به پلیس شده بود، شنیده شده است که در حال تهدید همسرش است.

این واقعه که روز دوشنبه گذشته روی داده، امروز (شنبه ۳۱ دسامبر - ۱۱ دی) از سوی پلیس به رسانه‌ها گزارش شده است.

این در حالی است که آقای کُرلی اخیراً به تشدید مجازات متهمان خشونت خانوادگی، رأی مثبت داده بود. »

بی‌بی‌سی در ادامه نیز آورده است: «بنابر گزارش روزنامه ایکن استاندارد از حکم بازداشت آقای کرلی، او با مشت به سر و صورت همسرش زده و بعد اسلحه را به سوی او نشانه رفته است. این رویداد در برابر چشمان فرزند ۸ ساله این خانواده روی داده است.

آقای کرلی و همسرش سه فرزند دارند.

بنابر گزارش روزنامه ایکن استاندارد، آقای کرلی به پلیس گفته همسرش می‌پندارد که او خیانت کرده و در حقیقت او فقط همسرش را وقتی که به سوی حمله کرده، پس زده است.

این سیاست‌مدار فعلاً با قید وثیقه ۲۰ هزار دلاری آزاد شده است اما در صورت گناهکار شناخته شدن در دادگاه ممکن است به تحمل ۱۵ سال زندان محکوم شود. »

اما همان‌طور که اشاره شد، بر اساس واقعیت‌های غیرقابل انکاری که در جامعه ایالات‌متحده وجود دارد، همسر این نماینده کنگره در آمریکا، تنها یک نمونه از میلیون‌ها زنی هستند که در این کشور قربانی خشونت‌های جنسی می‌شوند.

آمارهایی که منابع رسمی مختلف ازجمله خود کنگره و سنا، وزارت دادگستری، نهادها و مراکز مختلف جلوگیری از خشونت، اف بی ای و ... در آمریکا اعلام کرده‌اند نشان می‌دهد که به طور میانگین از هر چهار زن در این کشور، حداقل یک نفر قربانی خشونت‌های خانگی شده است، در بهترین حالت ممکن در هر ثانیه یک زن قربانی این خشونت‌ها بوده و به عبارتی سالانه بیش از یک میلیون و سیصد هزار زن در آمریکا قربانی خشونت‌های فیزیکی می‌شوند که عامل آن‌ها هم‌خانه‌هایشان بوده‌اند.

این منابع تأکید کرده‌اند که خشونت‌ها حتی در دوران بارداری نیز قطع نشده، به طوری که 45 درصد از زنان باردار در آمریکا قربانی خشونت خانگی هستند.

مرکز بررسی خشونت‌های ملی ایالات‌متحده، در گزارشی که چندی پیش و در همین راستا منتشر کرده است، اذعان داشته است که در هر روز، بیش از سه زن در آمریکا، به دلیل صدمات و جراحات ناشی از خشونت‌های خانگی، جان خود را از دست می‌دهند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل