948

تحقیر زن در تاریخی که نیست

5 سال قبل

هم رسانی

   تحقیر زن در تاریخی که نیست

یکی از عادت‌های ناشایست رسانه‌ی مزدبگیر انگلیس، تاریخ‌سازی دروغ برای ملت‌هاست به‌نحوی‌که بتوان از آن سوءاستفاده کرد برای نتیجه‌گیری درزمینه‌ای که به نفع این کشور باشد.
یکی از این دروغ‌سازی‌ها در مورد جایگاه زن در تاریخ ایران است.
بی‌بی‌سی همواره کوشیده است تا جایگاه زنان را در تاریخ ایران تیره‌وتار نشان دهد و زن ایرانی را تحقیر کند و البته ناگفته نماند که هم‌اکنون هم این رسانه مدعی است که زنان در ایران جایگاه پایینی دارند.
به‌تازگی در بخش ناظران می‌گویند بی‌بی‌سی مدعی شده است که زنان در تاریخ ایران به‌اجبار ازدواج می‌کرده‌اند و همسران خود را دوست نداشته‌اند.
بی‌بی‌سی دراین‌باره می‌نویسد:
"ازدواج اجباری و عدم اختیار برای انتخاب شریک زندگی در تاریخ ایران سابقه‌ای غیرقابل‌انکار و طولانی دارد."
بی‌بی‌سی برای جوسازی در برخی زمینه‌های غیر مرتبط با فضای اجتماعی ایران گاهی سؤالاتی مضحک مطرح می‌کند تا در زمینه‌ای موردتوجه خود مطلب تولید کند و ذهن مخاطب را منحرف به سمت موضوعاتی کند که اهمیت ویژه‌ای ندارد و گاه اصلاً وجود ندارد و تنها یک توهم است. مانند این سؤال:
"شاید لازم باشد به این سؤال پاسخ دهیم که حق‌،دوست داشتن همسر آینده برای زن از چه زمانی به رسمیت شناخته شد یا حداقل دیگر به‌طور گسترده تابو نبود؟"
به‌راستی چه لزومی وجود دارد که به این سؤال پاسخ داده شود آیا واقعاً می‌توان در مورد این سؤال تحقیق میدانی کرد و یا آمار دقیق گرفت؟
آیا دل و اشتیاق آدم‌ها به شریک زندگی‌شان و رضایتشان از همسر خود قابل‌اندازه‌گیری است؟
در خلال این بحث بی‌بی‌سی به این سؤالات بی‌مایه و کم‌اهمیت اکتفا نمی‌کند و بحث را به سمت فعالان فمینیست در ایران سوق می‌دهد و کسانی که دائماً برای زنان دوستی خاله‌خرسه را پیش‌گرفته‌اند و برای حقوق زن مسلمان ایرانی دایه‌ی عزیزتر از مادر شده‌اند و از آثار این افراد یاد می‌کند.
پس از بحث‌های انگیزشی فمینیستی بی‌بی‌سی برای چندمین بار به جنگ با قوانین اسلامی مانند حق طلاق می‌رود و این امر را ظلم در حق زن می‌خواند که این مسئله نیز برای اسلام‌ستیزان همیشه دستاویزی برای شبهه افکنی است.
پاسخ دادن به این شبهات تنها نیاز به کمی مطالعه و تفکر برای مخاطبان این رسانه دارد چراکه بیشترین تمرکز این رسانه بر روی دروغ‌پردازی و تحریکات ضد دینی است به‌گونه‌ای که موجب یاس و ناامیدی و سیاه نمایی در جامعه ایرانی شود و جامعه‌ی هدف بی‌بی‌سی بیشتر جامعه‌ی زنان مسلمان ایرانی است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل