951

خشونت علیه همسر این بار از سوی نماینده جمهوری‌خواه مجلس آمریکا

5 سال قبل

هم رسانی

   خشونت علیه زنان در کشور مدعی حقوق بشر

علی‌رغم آنچه تبلیغ می¬شود ایالات‌متحده آمریکا در خصوص خشونت خانوادگی علیه زنان در وضعیت نگران‌کننده‌ای قرار دارد. این مهم در کنار رشد وحشتناک میزان آمار تجاوز و آزار و اذیت‌های جنسی در قبال زنان هنوز هم از سوی بسیاری از هم‌وطنان ما چندان باورپذیر نیست.
در اثر تبلیغات منفی صورت گرفته از سوی رسانه‌های جریان فمینیستی، از جامعه آمریکا و غرب به‌عنوان مدینه فاضله¬ای برای حقوق زنان ترسیم می‌شود. اما واقعیت‌های آشکار این جامعه حکایت از مباحث دیگری دارد که حتی این روزها خروجی خود را در زندگی خصوصی بسیاری از سیاست‌مداران آمریکایی نیز نشان داده است. در تازه‌ترین اقدام‌ها در خصوص، پلیس کارولینای جنوبی یک نماینده جمهوری‌خواه کنگره آمریکا را به خشونت خانوادگی و نشانه گرفتن اسلحه به‌سوی همسرش متهم کرده است. صدای کودکان کریس کُرلی، نماینده جوان کارولینای جنوبی در مجلس نمایندگان آمریکا در پشت تلفنی که از منزل او به پلیس شده بود، شنیده‌شده است که در حال تهدید همسرش است.
این در حالی است که آقای کُرلی اخیراً به تشدید مجازات متهمان خشونت خانوادگی، رأی مثبت داده بود. در بخشی از صدای ضبط‌شده که امروز روزنامه محلی ایکن استاندارد منتشر کرده صدای فرزندان آقای کرلی شنیده می‌شود که می‌گویند: "بابا نکن. بابا بسه... بابا چیکار می‌کنی؟" در تماس دوم با پلیس، زنی که به گفته پلیس، مادرزن آقای کرلی بوده به مأمور پشت تلفن می‌گوید: "او همسرش را کتک زد و تهدید می‌کند که خودش را خواهد کشت."
بنا بر گزارش روزنامه ایکن استاندارد از حکم بازداشت آقای کرلی، او با مشت به سروصورت همسرش زده و بعد اسلحه را به‌سوی او نشانه رفته است. این رویداد در برابر چشمان فرزند ۸ ساله این خانواده روی‌داده است. آقای کرلی و همسرش سه فرزند دارند. بنا بر گزارش روزنامه ایکن استاندارد، آقای کرلی به پلیس گفته همسرش می‌پندارد که او خیانت کرده و در حقیقت او فقط همسرش را وقتی‌که به‌سوی حمله کرده، پس‌زده است. کریس کرلی، ۳۶ ساله، نماینده جمهوری‌خواه، یک وکیل حقوقی است که سال گذشته برای ممانعت از برچیدن پرچم کنفدراسیون جنوب در کارولینای جنوبی، بسیار تلاش کرد. این پرچم پس‌ازآن که ۹ نفر در کلیسای سیاه‌پوستان شهر چارلستون کارولینای شمالی به دست یک مرد جوان سفیدپوست پرست کشته شدند برچیده شد. این سیاست‌مدار فعلاً با قید وثیقه ۲۰ هزار دلاری آزادشده است اما در صورت گناهکار شناخته شدن در دادگاه ممکن است به تحمل ۱۵ سال زندان محکوم شود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل