952

بی‌بی‌سی و حمله های تمام ناشدنی آن به رئیس قوه قضاییه

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از آقای صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه

چندی است بین رؤسای قوه مجریه و قضاییه در ایران اختلافاتی وجود دارد که بعضاً به تیتر اول رسانه‌های داخلی و خارجی بدل شده است. دراین‌بین برخی رسانه‌های خارجی همچون بی‌بی‌سی فارسی که سیاست‌های اصلی آن‌ها سیاست تفرقه برای پیش برد اهداف خود در داخل ایران است به دنبال صید ماهی خود از این اختلافات می‌باشند.
البته حمله بی‌بی‌سی فارسی به قوه قضاییه و شخص رئیس آن شاید چندان ربطی هم به این اختلافات پیش‌آمده نداشته باشد، به جهت اینکه این شبکه چندی است که تمرکز ویژه‌ای را بر روی قوه قضاییه در راستای تخریب چهره آن بین مردم کرده است.
از ماجرای کنسرت‌ها در مشهد و لغو سخنرانی علی مطهری و ماجرای محمود صادقی گرفته تا اخیراً هم برخی اختلافات بین دو قوه قضاییه و مجریه و ماجرای آرش صادقی و داستان‌سرایی‌های بی‌بی‌سی در این خصوص همه بهانه‌هایی برای حمله بی‌بی‌سی به قوه قضاییه بوده است.
این تخریب‌ها به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی‌شده است که "مسعود بهنود" از کارشناسان ارشد این شبکه تخریب قوه قضاییه را تا انتخابات پیش رو ریاست جمهوری در ایران سیاست اصلی این رسانه نامیده است.
اخیراً بی‌بی‌سی در همین زمینه تحت عنوان "جدال صادق لاریجانی و حسن روحانی بر سر چیست؟" قرار داده است. شاید در ابتدا از این تیتر این یادداشت این‌گونه برمی‌آید که نویسنده مطلبی را در راستای روشن شدن دعوای بین رئیس دو قوه نگاشته است اما وقتی به محتوای متن رجوع می‌شود و با یک بیانیه علیه رئیس قوه قضاییه روبرو می‌شوریم.
بی‌بی‌سی در بخشی از این یادداشت نگاه‌های و انتقادهای رئیس قوه قضاییه از رئیس‌جمهور را سیاسی و در راستای اهداف جناحی تحلیل می‌کند و این‌گونه می‌نویسد: "دامنه واکنش‌ها و تقابل‌های صادق لاریجانی با حسن روحانی فراتر از واکنش‌های رییس یک قوه است. او به‌طورمعمول در مقام رهبر یک جریان سیاسی مطالبات خود را مطرح می‌کند، منتقد مهم دولت در حوزه سیاسی، سیاست خارجی، فرهنگی و اجتماعی بوده و برخی پروژه‌های خاص جناح تندرو را پیش برده است. در این مسیر رییس قوه قضاییه کوشیده که مجموعه نظرات و رویکردهای خود را به‌شدت منطبق و نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی پیش ببرد."

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل