963

نظرتان درباره بحث عقیم کردن کارتن‌خواب‌ها چیست؟

5 سال قبل

هم رسانی

   لس آنجلس، شهری با بیش از چهل و چهارهزار کارتن خواب

در روزهای اخیر با انتشار اخبار گور خوابی در قبرستان نصیرآباد شهریار، بحث عقیم‌سازی بی‌خانمان‌ها دوباره به موضوعی جنجالی تبدیل‌شده است.
تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی موضوع برنامه زنده خود را در ارتباط با اخبار مربوط به کارتن‌خواب‌ها قرار داده. موضوعی که به شایعه‌ی "عقیم‌سازی" کارتن‌خواب‌ها دامن می‌زند.
تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی سؤال خود را این‌گونه مطرح می‌سازد:" آیا حکومت‌ها می‌توانند حق تولیدمثل را از شهروندانشان سلب کنند؟" سؤالی که چهره‌ی اصلی معضل را دگرگون می‌سازد.

به نظر شما چرا بی‌بی‌سی فارسی درجایی از کارتن‌خواب‌ها به‌عنوان "شهروند" یاد می کند و درجایی به‌عنوان "روسپی" ؟! آیا ازنظر بی‌بی‌سی فارسی تمام کارتن‌خواب‌ها "روسپی" هستند؟

چالش‌هایی که رسانه‌ی دولتی انگلیس مطرح ساخته عمدتاً به دولت مربوط می‌شود؛ از طرفی به نقش نهادهای مدنی در مقابل کارتن‌خواب‌ها اشاره می کند.

به نظر شما نقش سازمان‌های جهانی در "زندگی سالم" خانواده‌های مسلمان چیست؟ آیا سازمان‌هایی مانند سازمان ملل در این خصوص نقش دارند؟ تاکنون اخباری در مورد نقش کشورهای غربی در مقطوع‌النسل سازی مسلمانان شنیده‌اید؟ اصلاً این سازمان‌ها که عمدتاً پایگاهشان در آمریکاست چرا به معضل کارتن‌خواب‌های آمریکایی (لس‌آنجلس شهری با بیش از چهل‌وچهار هزار کارت خواب!) رسیدگی نمی‌کنند؟

شاید اندکی تکان‌دهنده و تعجب‌برانگیز باشد اگر بشنویم سازمان ملل و به‌وسیله "آژانس صندوق جمعیت ملل متحد" پس از انقلاب اسلامی تحت پوشش شعارهای مختلف به فعالیت در خاک ایران مشغول شده است. همواره دو دیدگاه در خصوص فعالیت های چنین سازمان‌هایی در کشورهایی مانند ایران وجود داشته؛ اول موافقانی که معتقدند برای کنترل جمعیت ضرورت‌های وجود دارد و این روش‌ها مناسب‌ترین روش‌هاست؛ و دوم منتقدانی که هدف نهایی از برنامه‌های غرب را کاهش جمعیت مسلمانان و علی‌الخصوص شیعیان می‌دانند.

نظر شما در این خصوص چیست؟ به نظر شما آیا کشورهای غربی در راستای منافع مردم مسلمان و شیعه گام برمی‌دارند یا بر ضد آن‌ها؟

برخی کارشناسان بر این باورند چنین سازمان‌هایی در راستای نیل به اهداف اصلی خود و با همکاری با بدنه دولت برای اجرای قانون تنظیم خانواده، برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های متعدد با موضوع تنظیم خانواده، پخش و توزیع رایگان وسایل جلوگیری از بارداری، به‌خوبی نشان می‌دهد که هدف اصلی این صندوق، پیش از سلامت جمعیت، کاهش جمعیت است.

شما می‌توانید دیدگاه‌ها و نظرات خود را از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل