980

توهین کارکنان بی‌بی‌سی فارسی به اقشار مختلف مردم ایران

5 سال قبل

هم رسانی

   حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی

پس از رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان یکی از ارکان سیاسی ایران و به‌عنوان شخصی که بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار است، رویکرد اغلب رسانه‌های مختلف و سیاسیون جهان حکایت از قائل شدن احترام برای ایشان داشت بغیر از یک رسانه.
از تسلیت گفتن سران کشورهایی همچون روسیه، عراق، نیکاراگوئه، هند و... گرفته تا تیترهای اول تقریباً تمام رسانه‌ها و جراید دنیا که همگی نشان‌دهنده‌ی جایگاه رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در نظر جهانیان است.
دراین‌بین رسانه‌ی بی‌بی‌سی به‌رغم این‌که همواره ادعا داشته که صرفاً یک تریبون بی‌طرف جهت اعلام اخبار است، از ابتدا در جهت به حاشیه کشانیدن جو احساسی بین مردم برآمده و مدام به تفاوت دیدگاه‌ها پرداخته است. حتی به احترام مردم ایران نیز منتظر نماند تا از تب‌وتاب و شور ابتدایی مردم کاسته شود و سپس به تفرقه‌افکنی بپردازد. محور تمام ادعای بی‌بی‌سی در افتراق مسئله‌ای است که شخص رهبر از آن به‌عنوان تفاوت آرا با هم‌رزم و رفیق خود یادکرده؛ لذا اصرار بی‌بی‌سی دارد به این‌که تفاوت دیدگاه‌ها را «برخورد و اصطکاک» نشان دهد.

البته این رسانه همواره آنچه را که صراحتاً امکان پخش آن برایش وجود ندارد، از زبان کارکنانش و در شبکه‌های مجازی منتشر می‌کند؛ کاریکاتورها و متن‌های طنزآمیز منتشرشده توسط کارکنان بی‌بی‌سی در نوع خود توهینی به تمام مردمی به‌حساب می‌آید که دریکی از بزرگ‌ترین تشییع‌جنازه‌های تاریخ شرکت کرده‌اند.
«پونه قدوسی» یکی از کارکنان اخیراً کم‌کار شده‌ی بی‌بی‌سی فارسی است که در پی کاهش فعالیتش در این شبکه به دلیل مشکلات خاصی که برایش به وجود آمد از این شبکه به‌صورت نرم کنار گذاشته شد، وقت زیادی برای گذراندن در شبکه‌های اجتماعی دارد. به‌صورت مسلسل‌وار مشغول ارسال پست‌های توهین‌آمیز است؛ ظرف مدت کمتر از سه روز چندین کاریکاتور علیه طرفداران آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و کاریکاتوری از شخص ایشان منتشر کرده و همچنین به ارسال متن‌های طنزآمیز و بدون توجه به احساسات و نظر مردم پرداخته است. البته شعار همیشگی این رسانه عدم توهین در کنار توجه به تمام نظرات افراد است! مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل