982

پاسخ تند صدراعظم آلمان به دولت روباه پیر

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از صدر اعظم آلمان خانم آنگلا مرکل

ظاهراً عوارض رأی شکننده انگلیسی‌ها در خصوص خروج از اتحادیه اروپا همچنان ادامه دارد.
علاوه بر بالا گرفتن بحث‌ها در داخل انگلستان، در یک‌سوی این ماجرا دولت انگلستان که به روباه پیر شهرت دارد به دنبال حفظ برخی منافع عضویت در اتحادیه اروپا پس از خروج از این مجموعه است و از سوی دیگر این راهبرد با انتقادهای تندی در داخل اتحادیه اروپایی مواجه شده است. به‌طور مثال در تازه¬ترین واکنش¬ها، صدراعظم آلمان اعلام کرده است که اجازه نمی‌دهیم انگلیسی‌ها در مذاکرات برگزیت، امتیازات حضور در اتحادیه اروپا را برای خود دست‌چین کنند. آنگلا مرکل که همواره صریح صحبت می‌کند در سخنانی در جمع اعضای سازمان فراگیر سندیکاهای خدمات عمومی و خصوصی آلمان در برلین درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت: مسئله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، اروپا را در شرایط ویژه‌ای قرار داده است.
وی افزود: خروج یک شریک مهم از اتحادیه اروپا به نام انگلیس را تاکنون درک نکرده بودیم. این مسئله ازیک‌طرف از اهمیت وافری برخوردار است که ما در حین مذاکرات مربوط به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا همچنان مناسبات حسنه میان خود را حفظ می‌کنیم. آلمان و انگلیس، مناسبات دوجانبه‌ای باهم دارند و انگلیس، شریک خوبی در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برای ما محسوب می‌شود اما از سوی دیگر باید بدانیم که ورود یا دسترسی به بازار مشترک اروپا تنها مشروط به رعایت اصول و به تعبیری بهتر، آزادی‌های چهارگانه اتحادیه اروپاست؛ در غیر این صورت این مذاکرات باید متوقف شوند. مرکل همچنین تأکید کرد نمی‌توانیم برای دست‌چین کردن امتیازات (عضویت در اتحادیه اروپا با انگلیسی‌ها) مذاکره کنیم. چون این نوع مذاکره، پیامدهای ناخوشایندی را برای سایر بیست‌وهفت کشور عضو اتحادیه اروپا در پی خواهد داشت و به همین خاطر است که ما اجازه نخواهیم داد تا چنین تبعاتی به منصه ظهور رسند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل