986

خشونتی که از عراق به آمریکا می‌رسد!

5 سال قبل

هم رسانی

   تصویر انتقال مجروحان تیراندازی در فرودگاه فلوریدا

شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی از بروز نمونه‌ای دیگر در خصوص وجود خشونت بالای در جامعه آمریکا خبر داده است که سیاست‌های دولت این کشور آن را ایجاد کرده است.
به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی اخیراً گزارشی را بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است که با پرداختن به خبر تیراندازی در فرودگاه فلوریدا، در شرایطی به بازتاب این موضوع اقدام می‌کند که اسناد و شواهد در دسترس نشان می‌دهد که خشونتی که این جنایت را ایجاد کرده است، ریشه در خشونت سیاست‌های ایالات‌متحده آمریکا در عراق دارد.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با اعلام این خبر که «پنج نفر در تیراندازی فرودگاه فلوریدا کشته شدند»، این گونه نوشته است: «تیراندازی در یکی از فرودگاه‌های ایالت فلوریدای آمریکا ۵ کشته برجای گذاشته است.

پلیس می‌گوید در این حمله مسلحانه که روز جمعه در فرودگاه بین‌المللی فورت لادردیل اتفاق افتاد ۸ نفر نیز زخمی شدند.

پلیس مهاجم را دستگیر کرده است.

انگیزه وی هنوز روشن نیست.

گفته می‌شود مهاجم بطور مجاز اسلحه حمل می‌کرد اما روشن نیست چطور توانست فشنگ نیز وارد فرودگاه کند و حداقل ۱۳ نفر را در محل تحویل گرفتن چمدان‌ها هدف قرار بدهد.

در پی این حمله، خودروهای پلیس و آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

پلیس فدرال (اف بی آی)‌ نیز به محل شتافت.

در تصاویر منتشرشده دیده می‌شود که ماموران امنیتی افراد حاضر در فرودگاه را در نقاط امن جمع کردند.

در پی این حادثه، تمام پروازهای فورت لادردیل متوقف شد.

فرودگاه بین المللی میامی اعلام کرد که "اقدامات امنیتی اضافی" را به اجرا می‌گذارد.»

اما این اتفاق در شرایطی رخ داده است که عامل آن یادآور و نشانه ای از خشونت بالایی است که ایالات متحده آمریکا و سیاست‌هایش در سایر نقاط جهان و به طور خاص در عراق بروز داده است و این بار همان خشونت از عراق به داخل آمریکا منتقل شده و این کشتار را باعث شده است.

"استبان سانتیاگو"، نام عامل تیراندازی در فرودگاه فلوریدا است که 26 سال سن دارد و پیش‌تر مدعی شده بوده است، سازمان سیا او را مجبور به پیوستن به داعش کرده است.

شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز در گزارشی به این موضوع اذعان داشته و تأکید کرده است که " وی چند وقت پیش با مراجعه به دفتر اف‌بی‌آی در شهر انکوریج در ایالت آلاسکای آمریکا این ادعا را مطرح کرده است. وی همچنین گفته که دولت کنترل ذهن وی را در اختیار گرفته و او را مجبور به تماشای فیلم‌های داعش کرده است."

اسناد و اطلاعات افشا شده دیگری نیز که بسیاری از رسانه‌های داخلی آمریکا هم به آن پرداخته‌اند، نشان می‌دهد که "استبان سانتیاگو"، جزو اعضای ارتش ایالات متحده و یک کهنه سرباز آمریکایی محسوب می‌شود که پیش‌تر در عراق به انجام مأموریت پرداخته است.

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل