987

نامه‌ای دیگر به ترامپ برای جبران خیانتی بزرگ

6 سال قبل

هم رسانی

   دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب آمریکا

شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از ارسال نامه دیگری توسط چند تن از عناصر ضدانقلاب خارج نشین به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در دفاع از "برجام" خبر داده است.
به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

چندی پیش شاهد ارسال نامه‌ای توسط سی تن از عناصر ضدانقلاب خارج نشین خطاب به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب ایالات‌متحده امریکا بودیم که به‌وسیله آن نامه، رسماً درخواست اعمال تحریم‌ها و فشارهایی بیشتر و شدیدتر علیه جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرده بودند و به این وسیله با افشای چهره حقیقی خود، به عبارتی خود را رسوا کرده و خیانت‌کار بودن خود و جریان‌های تحت حمایتشان را به تمام مردم ایران و ایرانیان نشان دادند.

اما اکنون شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی در گزارش اخیر خود، از ارسال نامه‌ای دیگر توسط عده‌ای دیگر از این عناصر ضدانقلاب به دونالد ترامپ خبر داده است که برخلاف نامه پیشین، از "برجام" دفاع کرده و خواستار پایبندی دولت آینده آمریکا بر این توافق شده بودند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارشی، با استفاده از تیتر «نامه چند چهره ایرانی-آمریکایی به ترامپ: برجام را حفظ کنید»، این گونه نوشته است: «۳۷ نفر از چهره‌های هنری، دانشگاهی و فعالان سیاسی ایرانی-آمریکایی در نامه سرگشاده‌ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا، از او خواسته‌اند که توافق هسته‌ای گروه ۱+ ۵ با ایران را حفظ کند.

امضاکنندگان این نامه از آقای ترامپ خواسته‌اند که نگذارد "نیروهای جنگ و درگیری این اوضاع غمبار را با افزایش تنش بدتر کند."

چهره‌هایی چون یرواند آبراهامیان، شهره آغداشلو، آصف بیات، ماز جبرانی و ابراهیم نبوی این نامه را امضا کرده‌اند و به رئیس جمهور منتخب آمریکا گفته‌اند میلیون‌ها نفر از مردم ایران با وجود مخالفت با تصمیم‌های حکومت، از توافق هسته‌ای خوشحال‌اند.

دونالد ترامپ در دوران تبلیغات انتخاباتی توافق هسته‌ای با ایران را "بدترین توافق تاریخ" خواند و گفت مفاد آن باید دوباره مورد مذاکره قرار گیرد.

نویسندگان نامه جدید به دونالد ترامپ به او گفته‌اند که تنها "جنبشی بومی" در ایران می‌تواند به جامعه‌ای آزادتر و حکومتی پاسخگوتر منجر شود و نباید اجازه داد نیروهای تندرو در ایران از بهانه "تهاجم خارجی" برای سرکوب فعالان دموکراسی خواه استفاده کنند. »

این در حالی است که همان طور که اشاره شد، اخیراً سی نفر از عناصر ضدانقلاب خارج نشین در نامه‌ای مشابه به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا، در خیانتی آشکار و غیر قابل انکار، هموطنان و کشور خود را به بیگانه فروخته و رسماً خواهان اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ملت ایران شده بودند.

این نامه به قدری سنگین و افشاکننده بوده است که واکنش‌های بسیاری را چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور به همراه داشته است.

خیانت بزرگ این نامه به وضوح چهره حقیقی عناصر ضد انقلاب و جریان‌های مربوط به آن‌ها را برملا نمود و برای ملت ایران حقیقت ظاهری و ذاتی‌شان را به نمایش گذاشت و به همین دلیل بسیاری از دیگر عناصر این جریان‌ها به تکاپو افتادند تا به شکل‌هایی مختلف تا هر مقدار که بتوانند از شدت این رسوایی و پیامدهای آن بکاهند.

نامه تازه ای که به رئیس جمهور آینده آمریکا نوشته و ارسال شده است نیز می‌تواند در همین راستا و واکنشی برای فرار از رسوایی بزرگ باشد؛ رسوایی که لکه ننگ آن به این سادگی از دامان ضدانقلاب پاک نخواهد شد.

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل