993

واکنش بی‌بی‌سی در قبال تجاوز اسرائیل به سوریه

6 سال قبل

هم رسانی

   حمله مجدد جنگنده های اسرائیل به سوریه

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در پی تجاوز هوایی ارتش اسرائیل به سوریه، با انتشار گزارشی به این خبر واکنش نشان داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان وابسته به دولت انگلیس در پی تجاوز مجدد جنگنده‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی به سوریه و بمباران یک فرودگاه نظامی در این کشور، با انتشار گزارشی تلاش کرده است تا ضمن کم رنگ نشان دادن این خبر آن را غیر معتبر نشان داده و به توجیه آن بپردازد.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارش خود با اعلام این که «سوریه اسرائیل را متهم به حمله به یک پایگاه هوایی کرد»، نوشته است: «سوریه اسرائیل را به بمباران ناحیه ای در غرب دمشق متهم کرده و گزارش‌ها حاکی از هدف قرار گرفتن یک پایگاه نظامی است.

به گزارش رویترز تلویزیون دولتی سوریه به نقل از ارتش گفت که چند موشک به مجتمع فرودگاه المزه اصابت کرده است.

دولت اسرائیل انجام حمله ای در سوریه را تأیید یا تکذیب نکرده است.»

بی‌بی‌سی در توجیه این تجاوز ادامه می‌دهد: «تصور می‌شود اسرائیل از زمان شروع ناآرامی‌های سوریه در سال ۲۰۱۱ چند بار محموله‌های سلاح که برای حزب الله حمل می‌شد را بمباران کرده باشد.

حزب الله لبنان که دشمن اسرائیل است هزاران نفر را برای حمایت از حکومت بشار اسد رئیس جمهور سوریه به این کشور فرستاده است.

به نوشته رویترز مقام‌های ارتش قول "عواقبی برای این حمله فاحش" را داده‌اند.

در ماه دسامبر هم رسانه‌های دولتی سوریه گفتند که اسرائیل فرودگاه المزه را هدف گرفت که باعث آتش سوزی شد اما کسی در آن آسیب ندید. »

اما این گونه حمله‌های هوایی اسرائیل به مناطق و مراکزی در سوریه که چندین بار تکرار شده است نیز در راستای کمک رسانی به گروه‌های تروریستی مختلف فعال در سوریه صورت می‌گیرد که از حمایت‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی سود می‌برند.

محلی که جنگنده‌های اسرائیلی به آن حمله کرده‌اند، یک فرودگاه نظامی در اطراف دمشق است که از آن برای حمله به تروریست‌ها استفاده شده و می‌شود و انبار مهماتی که مورد حمله قرار گرفته است، مهمات مورد نیاز هر فرودگاه نظامی است که ان ها نیز در مقابله با تروریست‌ها مصرف می‌شده‌اند.

اما با این وجود رژیم صهیونیستی و حامیانش به مطرح کردن نام حزب الله لبنان تلاش کرده‌اند تا واقعیت این حملات که حمایت از تروریست‌هاست را پنهان نگاه دارند و مدعی شوند که مهمات نابود شده برای حزب الله تهیه شده و از طریق آن فرودگاه به آن‌ها رسانده می‌شده است.

در همین راستا و با همین ادعاها، پیش‌تر نیز شاهد بمباران یک مرکز تحقیقاتی در اطراف دمشق، پایتخت سوریه توسط جنگنده‌های اسرائیلی بوده‌ایم.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل