998

بی‌بی‌سی و سناریوی به نام آزار جنسی زنان

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی و سناریوی به نام آزار جنسی زنان

ادعای مضحک «آزار جنسی سازمان‌دهی شده » علیه بانوان شرکت‌کننده در مراسم تشییع مرحوم هاشمی رفسنجانی، طی روزهای اخیر یکی از سرخط‌های تبلیغاتی رسانه‌های ضدانقلاب بود.
سازندگان این سناریوی سخیف که از برگزاری بی‌عیب و نقص مراسم وداع مردم با یکی از چهره‌های پر سابقه انقلاب اسلامی خشمگین بودند و توقع داشتند در روز تشییع شاهد آشوب و تحرکات ساختارشکنانه باشند، ناامیدانه از قول شاهدان مجعول و ساختگی به قصه‌پردازی مشغول شدند.
دریکی از ابلهانه‌ترین نمونه‌ها، وب‌سایت بی‌بی‌سی فارسی در یادداشتی مفصل تحت عنوان «شاهدان عینی: آزار جنسی در مراسم تشییع هاشمی رفسنجانی» به شرح و بسط ماجرا پرداخته است.
بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با توسل به چند توئیت مخدوش سعی می‌کند این ماجرا را به اثبات برساند. بی‌بی‌سی در بخشی از این گزارش ماجرا را این‌گونه شرح می‌دهد: «آزار سیستماتیک»، «لباس شخصی‌ها با ظاهری یکسان» و «به‌عمد بودن» این آزارها در روایت بعضی از شرکت‌کنندگان در مراسم در توییتر نوشته شد.«بی‌بی‌سی در ادامه مطلب خود ذهن مخاطب را با چند سؤال این‌گونه درگیر می‌کند: »بیان روایت‌های مختلف از آزار جنسی زنان در مراسم تشیع اکبر هاشمی رفسنجانی بحث‌ها و سؤال‌هایی را ، بین کاربران شبکه‌های اجتماعی با جریان‌های فکری مختلف ایجاد کرد. چطور می‌توان آزار جنسی در مکان‌های عمومی و مراسم شلوغ را ثابت کرد؟ آیا در هر مراسمی یا تجمعی زنان آزار جنسی می‌بینند؟ فقط مختص ایران است یا در هر کشوری ممکن است در تجمع‌های مردمی این آزارها دیده می‌شود؟ آیا می‌شود در مکان‌های شلوغی که مردم ازدحام می‌کنند مانع این‌گونه آزارهای جنسی شد؟«
جالبی این مطلب آن است که بی‌بی‌سی حتی به اصول اولیه خود هم پایبند نمی‌ماند، این شبکه انگلیسی برای اثبات دروغ‌های بی‌پایه و اساس خود و تحت تأثیر قرار دادن وفات آقای هاشمی به چند توئیت ناشناس متوسل می‌شود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل