999

کدام موافق و کدام مخالف؟ نظرات شما؟

6 سال قبل

هم رسانی

   کدام موافق و کدام مخالف؟ نظرات شما؟

تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی به انتشار اخبار و حواشی و عمدتاً به پوشش حاشیه‌های ناخوشایند پیرامون رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پرداخته است. این اقدام بی‌بی‌سی فارسی با نظر و نقدهای گوناگونی مواجه شده که عمدتاً از این رویکرد بی‌بی‌سی فارسی انتقاد کرده‌اند. شما این نحوه پوشش اخبار را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
بی‌بی‌سی فارسی پس از رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تمام انرژی و زمان و امکانات خود اعم از رادیو، تلویزیون، سایت و... را اختصاص داد به حاشیه‌های ریزودرشتی که شاید حتی بعضاً چندان محلی از اعراب نداشت برای این‌که پوشش خبری داشته باشد اما آن‌ها نیز موردتوجه رسانه‌ی انگلیسی قرار گرفت؛ و نقطه‌ی مشترک اغلب پوشش‌های که انجام شد صحبت از تفاوت‌ها و روی‌های ناخوشایند زندگی ایشان بود.

به نظر شما بی‌بی‌سی فارسی تا چه اندازه به نقاط روشن و تا چه اندازه به نقاط تاریک (تاریک به‌زعم بی‌بی‌سی) زندگی آیت‌الله هاشمی پرداخته است؟ اصلاً آیا موازنه‌ای در این خصوص وجود داشت؟

از اولین مطالبی که در بی‌بی‌سی فارسی منتشر شد اشاره به محورهای تفاوت دیدگاه‌های آیت‌الله هاشمی با رهبر معظم انقلاب، امام خامنه‌ای بود؛ تفاوت نگرش‌هایی که بی‌بی‌سی فارسی از آن به‌رغم اظهارات شخص رهبر انقلاب، از آن صریحاً به‌عنوان "اختلاف" یادکرد.

به نظر شما چرا علی‌رغم این‌که حتی رهبر انقلاب "تفاوت" ها را منفی نمی‌داند، بی‌بی‌سی در تلاش است که آن را "اختلاف" معرفی کند؟

تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی یکی از سرشناس‌ترین افرادی که در جریانات پس از رحلت به‌صورت زنده ارتباط تلفنی برقرار کرد "کرباسچی- شهردار اسبق تهران" بود؛ البته این ارتباط تلفنی برای بی‌بی‌سی گران تمام شد زیرا موردانتقاد شدیداللحن غلامحسین کرباسچی قرار گرفت؛ ازجمله مهم‌ترین انتقاداتی که شهردار اسبق تهران به این رسانه وارد کرد موضوع توهین‌ها و حاشیه‌هایی بود که بی‌بی‌سی و کارکنان این شبکه علیه شخص هاشمی رفسنجانی ایجاد کرد و باعث رنجش دوستان و نزدیکان رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و باعث آزردگی خاطر تمام مردم ایران شد. البته مجری بی‌بی‌سی تلاش کرد صحبت‌های ایشان را قطع کند یا به سمت موردنظر خود جهت‌دهی کند که در این راستا ناکام ماند.

شما چقدر با صحبت‌های آقای کرباسچی موافقید؟ به نظر شما آیا در بی‌بی‌سی فارسی جایی برای اظهارنظرهای آزادانه‌ی افراد وجود دارد؟ چقدر این رسانه را به‌دوراز سانسور و تحریف عقاید و نظرات مردم می‌بینید؟ به نظر شما هر نظر ناهم‌سو با اهداف بی‌بی‌سی فارسی از تریبون این رسانه منتشر می‌شود؟

شما می‌توانید دیدگاه‌ها و نظرات خود را از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل