جهان

توافق میان و لندن و اتحادیه اروپا آرامش قبل از طوفان

توافق میان و لندن و اتحادیه اروپا آرامش قبل از طوفان

پس از ماه ها کشمکش سیاسی بر اساس گزارش دفتر نخست وزیری انگلیس، بوریس جانسون و ژان‌کلود یونکر توافق کردند که مذاکرات در سطح سیاسی میان «میشل بارنیه» نماینده شورای اروپا در امور برگزیت و «استفن بارکلی» وزیر برگزیت انگلیس ادامه پیدا کردند.

  ضربه ای دیگر به نخست وزیر انگلستان؛ تعطیلی پارلمان غیرقانونی است

  به گزارش رسانه های انگلیسی دادگاه عالی اسکاتلند روز چهارشنبه با صدور حکمی که یک پیروزی برای مخالفان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به شمار می رود تصمیم «بوریس جانسون» نخست وزیر این کشور برای تعطیلی پارلمان را غیر قانونی اعلام کرد.

  3 سال قبل

  چرا بی بی سی به دنبال متهم نشان دادن ایران در حمله به مراکز نفتی سعودی است؟

  به دنبال هدف قرار گرفتن مرکز نفتی آل سعود توسط نیروهای یمنی تغییر موارضه قوا شاهد آن بودیم که کشورهای و غربی و رسانه های آنها به منظور انحراف افکار عمومی از این واقعیت به سیاست تکراری متهم کردن ایران دست زدند.

  3 سال قبل

  کینه ورزی چهره امنیتی اتاق فکر بی بی سی در قبال هیئت های عزاداری

  به دنبال برگزاری پرشور دهه اول محرم بار دیگر شاهد خشم و عصبانیت رسانه انگلیسی بهائیان یعنی بی بی سی فارسی از هیئت های فعال در ایران بودیم.

  3 سال قبل

  پاسخ سفیر ایران به عصبانیت انگلیس

  حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن ساعتی پیش در صفحه توئیترش درباره دیدار با وزیر خارجه انگلیس نوشت: «در جلسه امروز با وزیر خارجه انگلیس، تاکید شد که اقدام مقامات انگلیس علیه نفتکش حامل نفت ایران خلاف حقوق بین الملل بود.

  3 سال قبل

  واکنش بی‌بی‌سی به یک فاجعه پس از دو سال

  پس از دو سال سکوت نسبی بی‌بی‌سی فارسی در خصوص کشتار و آوارگی مسلمانان میانمار، این رسانه انگلسی پرمدعا در خصوص بی طرفی در گزارشی به انعکاس بخش کوچکی از ظلم به این اقلیت مظلوم دست زده است که در ادامه به صورت مختصر و فشرده به مرور آن خواهیم پرداخت.

  3 سال قبل

  بی‌بی‌سی؛ اسرائیل آماده پاسخ حزب الله لبنان باشد

  به گزارش بی‌بی‌سی سید حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، در واکنش به سقوط دو پهپاد بر فراز بیروت، به نیروهای رژیم اسرائیل هشدار داد که آماده پاسخ "قریب‌الوقوع" این گروه باشند. او همچنین گفت حزب‌الله لبنان وارد فاز تازه‌ای از مقابله با اسرائیل شده است.

  3 سال قبل

  دروغ پردازی بی‌بی‌سی در خصوص حملات اخیر رژیم صهیونیستی به مواضع حشد الشعبی

  بر خلاف ادعای بی بی سی فارسی در مورد پس گرفتن نقش رژیم صهیونستی در حمله به برخی مراکز نظامی حشدالشعبی عراق از سوی یکی از مقام های این مجموعه، سازمان الحشد الشعبی شامگاه یکشنبه (سوم شهریور) بعد از حمله پهپادی به نیروهای خود در استان الانبار (غرب عراق) بیانیه‌ای صادر کرد و رژیم صهیونیستی را مسئول این حمله دانست.

  3 سال قبل

  تحریم اندیشکده تندروی آمریکایی از سوی ایران

  دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

  3 سال قبل

  بی بی سی؛ تشدید جنگ تجاری میان چین و آمریکا

  به گزارش بی بی سی نگرانی سرمایه‌گذاران از بالا گرفتن جنگ تجاری آمریکا و چین باعث سقوط شدید بازارهای سهام در شرق آسیا شده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ادامه بحران آفرینی های جهانی خود، اعلام کرد که تعرفه‌ واردات تقریبا تمام کالاهای چینی به آمریکا افزایش پیدا می‌کند.

  3 سال قبل

  دروغ تازه ترامپ و همدستی بی بی سی با آن

  در زمانی که التماس های دونالد ترامپ و اعضای دولتش برای مذاکره با ایران تبدیل به دستمایه خنده رسانه ها شده است، رئیس جمهور آمریکا در تازه ترین و سنگنین ترین دروغ خود گفته است که ملاقات با ایرانی ها زود است!

  3 سال قبل

  افزایش تنش ها میان لندن و اتحادیه اروپا

  در ادامه تنش میان لندن و اتحادیه اروپا در حالی که چندی پیش «بوریس جانسون» نخست‌وزیر جدید انگلیس به اروپا هشدار داده بود این کشور آماده جدایی از این اتحادیه حتی بدون توافق است، اکنون خبر می‌رسد که وی قصد دارد برای برلین و پاریس ضرب‌الاجل نیز تعیین کند.

  3 سال قبل

  علی رغم ادعاهای آمریکا و بی بی سی فارسی چین همچنان مشتری نفت ایران

  برخلاف ادعاهای ادعاهای کاخ سفید و رسانه های غربی و ضدایرانی چون بی بی سی فارسی، براساس تحقیقات انجام شده توسط سه شرکت آماری، چین حتی در ماه جولای تنها با گذشت دو ماه از پایان معافیت تحریمی ارائه شده از سوی آمریکا همچنان به واردات نفت ایران ادامه داده است.

  3 سال قبل

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل

گزارش و تحلیل